Pan Młody

Jakiego wybrać Pana Młodego? Jak już jest to jak go ubrać na ślub?

Wyborem Pana Młodego pewnie nie musimy się już zajmować, zapewne jest on najlepszy na świecie 🙂 Ale teraz trzeba go ubrać na ślub. Odpada nam makijaż, ale fryzurze też można się bliżej przyjrzeć.

Garnitur

Subtelny pan młody, ubrany w garnitur na miarę z dopasowaną talią i pachnący najmodniejszymi perfumami, a może nawet w garniturze w jaskrawy wzór – czy mowa tutaj o mężczyźnie ubranym według najnowszych trendów 2018 roku? Oczywiście, bo o ile w modzie damskiej dominuje tzw. power look, czyli styl zaczerpnięty z tradycyjnej męskiej sylwetki, to w modzie męskiej furorę robią kroje slim fit inspirowane sylwetką kobiecą. O czym jeszcze powinien wiedzieć kupujący garnitur pan młody, jeśli chce być na czasie z trendami?

Modny garnitur męski idzie zatem w stronę feminizacji, czyli zapożyczył fason z tradycyjnej kobiecej szafy. Do lamusa wyrzucamy więc w tym sezonie akcentowane poduszkami ramiona marynarek. Wyciągamy za to z kobiecej szafy fasony dopasowane do sylwetki. Aby garnitur dopasowany był indywidualnie do męskiej talii, dobrze jest odwiedzić salon z odzieżą męską oferujący doskonałej jakości garnitury męskie. Garnitur slim fit z lekko zaznaczoną talią ma tę zaletę, że reguluje proporcje ciała i dodaje lekkości oraz wysmukla.

Zwracajcie też uwagę na skład garnituru, na przykład najlepszym wyborem jest stuprocentowa bawełna. Współczesny garnitur ślubny to już nie zbroja rodem z XIX wieku, w którą mężczyzna ma się wcisnąć, zapominając o własnym komforcie. Trend jest taki, że nawet jeśli miałbyś być niemodny, to wybierz taki strój, w którym będziesz czuł się swobodnie. To też trend stawiający na naturalność i indywidualizm. Modny w 2018 roku garnitur to taki, w którym mężczyzna będzie poruszał się swobodnie. Taki komfort noszenia przekłada się oczywiście na elegancję. Pamiętajcie – nawet najdoskonalsza tkanina nie będzie trendy, jeżeli będzie źle skrojona. Dobrze jest więc wybrać garnitur na miarę.

Kolejną żelazną zasadą przy wyborze garnituru jest to, że marynarka powinna bardzo delikatnie opierać się na ramionach i bardzo gładko leżeć. Krążą opowieści o panach młodych, którym na plecach układały się poprzeczne fałdy, czyli mieli za ciasne marynarki. Był także podobno niejeden taki pan młody, który miał na plecach podłużne fałdy. Absolutnie na plecach nie mogą tworzyć się żadne poprzeczne fałdy, bo to będzie oznaczało, że taka marynarka jest za ciasna. A jeśli będą tworzyć się fałdy podłużne, to oczywiście znak, że jest za szeroka. Marynarka musi być na tyle długa, aby sylwetka była podzielona na pół. Klapy również nie przylegały im idealnie do ciała. Z pewnością byli to jacyś Janusze weselni. W każdym razie nie bierzcie z nich przykładu!

Pewnie są panowie, którzy ukochali sobie tradycje, ale faktem jest, że w 2018 roku do głosu dochodzą kolory. I to zarówno w modzie męskiej jak i w damskiej. Ultra modnym kolorem 2018 roku podobno jest ultra violet, czyli bardzo intensywna purpura. Modny pan młody może wybrać purpurowy garnitur, ale także użyć purpury jako dodatku, na przykład w postaci krawata. Ekstrawagancki pan młody postawi z kolei na purpurowe… skarpetki. Jeśli tylko czujecie ochotę na taki dodatek, nic nie stoi na przeszkodzie, bo rok 2018 to rok bycia w zgodzie z sobą!

Dodatki


Od zegarka dla panny młodej wymaga się szczególnie dużo. Musi być delikatny, z bransoletą srebrną lub złotą, ewentualnie białym paskiem, który będzie pasował do całego stroju ślubnego.

Od męskich zegarków oczekuje się nieco innego wyglądu. Najlepiej, żeby ich kolorystyka była stonowana, ale nie muszą być już tak delikatne jak w przypadku zegarków przeznaczonych dla panien młodych. Poza tym męska część naszej populacji zazwyczaj ceni sobie dodatkowe gadżety w każdego rodzaju sprzęcie elektronicznym. Zegarek Casio EF-539D-1AVEF z pewnością doskonale się nada. Srebrna bransoleta i koperta doskonale komponują się z czarnym cyferblatem naszpikowanym dodatkami. Mężczyznom, którzy wolą nieco prostszą formę warto polecić zegarek Calvin Klein Concept Czarny. Prosty cyferblat uzupełniony czarnym, skórzanym paskiem będzie doskonale prezentował się na przegubie każdego młodego mężczyzny, nie tylko w dniu ślubu.

Dodaj komentarz