Pierwszy taniec

Walc wiedeński czy taniec nowoczesny, a może taneczny skecz ? Taniec z elementami akrobacji czy spokojny? Co zrobić abyście nie byli zestresowani w czasie swojego najważniejszego tańca, i żeby był on dla was przyjemnym, a nie tylko koniecznym obowiązkiem?

Zespół muzyczny http://www.rarytasliveband.pl/

Realizacja filmu https://filmslubny.eu

Tutaj pokaże Wam jak rozbawić gości skeczem tanecznym

Szkoła tańca

Szkoły które mają doświadczenie w uczeniu par młodych Szkoły tańca wiedzą co się dobrze sprawdzi podczas występu i mają przygotowane miejsce z lustrami. Unikaj ofert nauki tańca w domu lub na sali gimnastycznej. Niedostosowanie miejsca, na przykład brak luster, wykładzina, uniemożliwi Wam skorygowanie waszych błędów. Może być tak, że cena w profesjonalnej szkole będzie nieco wyższa, ale doświadczenie instruktora i profesjonalne podejście do Waszego występu jest bezcenne. W końcu liczy się pewność, że uda się zachwycić gości i będziecie dobrze czuli się na parkiecie. Najlepiej wybrać miejsce, które specjalizuje się w Kompleksowym przygotowaniu Par Młodych do Pierwszego Tańca.

Muzyka do tańca

Piosenka do której będziecie tańczyć jest bardzo ważna. Wybierzcie coś co Wam się przyjemnie kojarzy, coś czego lubicie słuchać. Może to być utwór wolny, może być szybki. Zobaczcie co Wam w duszy gra. Utwór nie powinien trwać dłużej niż 3 minuty. Jeżeli tak jest w oryginale, można go skrócić. Jeżeli kompletnie nie macie pomysłu na to co chcielibyście zatańczyć, ani jaką muzykę wybrać poproście o pomoc doświadczonego instruktora, który prześle Wam listę utworów, zaproponuje taneczne rozwiązanie, które będzie dla Was najlepsze.

Przykład spokojnego układu pierwszego tańca K & A, Realizacja filmu filmslubny.eu

Fotograf iwandowski.com

Lekcje indywidualne

Nauki tańca nie warto zostawiać na ostatnią chwilę przed ślubem. Na początek warto zapisać się na ogólny kurs tańca, podczas którego nauczycie się podstawowych kroków, prowadzenia partnerki, obrotów. Następnym krokiem będzie zapisanie się na indywidualne lekcje, podczas których będziecie przygotowywać się już pod kątem wybranego tańca i piosenki. Przygotowanie do pierwszego tańca należy rozpocząć na około 3 miesiące przed ślubem. Jeżeli oboje nie czujecie się najlepiej w tańcu, to mimo wszystko warto zapisać się na kilka lekcji, żeby do zwykłego „ z nogi na nogę” dodać prosty obrót partnerki, wychylenie, jakąś pozę, żeby choć trochę uatrakcyjnić te kilka minut, kiedy wszyscy będą na Was patrzeć.

Ubranie do tańca

Na początku ćwiczcie w swobodnych ubraniach i butach sportowych. Z czasem dziewczyny, ćwiczcie w butach na obcasie. Nie muszą być to dokładnie buty ślubne, choć warto też zrobić w nich próbę, żeby zobaczyć czy są śliskie, czy nie są zbyt wysokie. Na próby tańca można przychodzić w butach, które mają taką samą wysokość jak te ślubne, żeby znaleźć równowagę podczas obrotów i wychyleń. Profesjonalnie przygotowany instruktor posiada także spódnicę ślubną oraz koło. Taniec w stroju przypominającym suknie ślubną jest absolutnym Must Try ! Panowie nagle nie widzą nóg dziewczyn, nie są przekonani gdzie dokładnie powinni postawić krok, zdarza się też, że dziewczyny zaczepią obcasem o falbanę spódnicy i trzeba wiedzieć jak się wtedy zachować, żeby się zbytnio nie zestresować. W stresie wszystko się może zdarzyć, ale trzeba być na to po prostu przygotowanym.

Buty do tańca dla Panny Młodej

Nie jest to obowiązek, ale jeżeli z jakiegoś powodu Twoje buty ślubne nie są stworzone do tańczenia, albo wyczuwasz pewien dyskomfort stawiając kolejne kroki walca, to zamów sobie profesjonalne buty taneczne. Na rynku jest duży wybór takiego obuwia. Buty możesz wykorzystać także podczas późniejszej części imprezy, tak byś mogła szaleć na parkiecie do białego rana.

Druga suknia do Pierwszego Tańca

Tutaj znowu, nie ma takiego obowiązku, ale coraz częściej obserwujemy, że dziewczyny wybierają taką opcję. Zwykle ma to miejsce przy utworach bardzo dynamicznych, podchodzących pod klimat rock&rolla, ale także przy utworach bardzo lirycznych typu rumba. Wszystko po to, by strój nie krępował ruchów. Cóż nie wszystkie suknie ślubne, które oszałamiająco wyglądają stworzone są do tańca. Panowie także mogą zrzucić marynarkę, nieco rozpiąć koszulę, zawinąć rękawy i na przykład założyć kamizelkę oraz trampki. Wszystko zależy od pomysłu na występ.

Filmuje Piotr Diszer filmslubny.eu

Dj / Wodzirej Karol Zaręba Music

Efekty specjalne

Aby uatrakcyjnić pierwszy taniec można zastosować wytwornicę dymu, która nadaje efekt tańczenia w obłokach i jeżeli nie jesteście królami parkietu, przykryje to Wasze niedoskonałości. A jeżeli radzicie sobie świetnie to tym bardziej nada to bajkowy klimat. Innymi atrakcjami mogą być bańki mydlane, fontanny z zimnymi ogniami lub confetti.

Taniec warto ćwiczyć nie tylko pod okiem instruktora, ale też w domu lub ogrodzie. Chodzi o to, żebyście już na parkiecie nie myśleli o krokach i o tym co dalej w układzie, ale o tym, że jesteście tam razem, że to Wasz dzień, że jesteście głównymi bohaterami tego pięknego wydarzenia. Tak na prawdę wystarczy kilka minut dziennie na powtórzenie kroków, a uwierzcie, że od razu widać efekty.

Próba generalna

Warto przeprowadzić próbę generalną w miejscu imprezy. Pary często przyjeżdzają na miejsce przyjęcia dzień lub dwa dni przed ślubem. Jest to idealny czas, żeby zrobić próbę generalną tańca. Dzięki temu możecie już ocenić, gdzie się ustawić by rozpocząć taniec, gdzie będzie obrót, w którą stronę zakończyć unoszenie, jak daleko można od siebie odejść, żeby mieć czas w muzyce na powrót. Dzięki temu poczujecie się o wiele spokojniej i swobodniej już podczas występu w dniu imprezy.

A może dwa tańce?

Zaskoczcie gości. Możecie przygotować dwa układy taneczne, jeden na pierwszy taniec a drugi przed tortem. Powstaje niezwykły klimat, który goście weselni zapamiętają na długo. Dwa tańce to możliwość założenia dwóch sukien, ta z kościoła na pierwszy taniec, i suknia do tańca na całą zabawę i drugi taniec.

Jaka piosenka na Pierwszy taniec

Piosenki na pierwszy taniec – polskie

Seweryn Krajewski – „Wielka miłość”
Zbigniew Wodecki – „Oczarowanie”
Anna Jantar – „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”
Kayah i Kiljański – „Prócz Ciebie nic”
Natalia Kukulska – „Zakochani”
Sławek Uniatowski – „Kocham Cię”
Marek Grechuta – „Niepewność”
Zbigniew Wodecki – „Z Tobą chcę oglądać świat”
Lady Pank – „Zawsze tam gdzie Ty”
Marek Grechuta – „Takiej miłości więc nam życzę”
Czesław Niemen – „Pamiętam ten dzień”
PIN – „Miłość tak piękna”
Olga Szomańska i Przemysław Branny – „Niech mówią, że to nie jest miłość”

Piosenki na pierwszy taniec – zagraniczne


Dana Glover „It is you”
Liz Callaway – Once Upon a December
Bon Jovi – „Always”
Frank Sinatra „Strangers in the night”
Bill Medley & Jennifer Wernes „(I’ve had) The time of my life” 
Bryan Adams „Heaven”
Glenn Medeiros „Nothing’s gonna change my love for you”
Rod Stewart „When I need you”
Whitney Houston „I have nothing”
Michael Bolton „When a man loves a woman”
Ed Sheeran „Perfect”
Ed Sheeren „Thinking out loud”
Frank Sinatra „Fly Me To The Moon”
Michael Buble „Everything”
Jessie Ware – „Say You Love Me”
Robbie Williams i Nicole Kidman – „Something Stupid”
Bryan Adams „Everything I Do”

Utwory klasyczne na pierwszy taniec


Wojciech Kilar – Walc z filmu Trędowata
Waldemar Kazanecki – „Noce i dnie”
Dmitri Shostakovich – Waltz 2 Russian Waltz
Anthony Hopkins – „And The Waltz Goes On”
Aram Chaczaturian – Walc z filmu Maskarada
Piotr Czajkowski – Walc kwiatów z Dziadka do orzechów
Francis Lai – 13 jours en france
Antonin Dvorak – Legendes Op.59 – Nos. 6



Dodaj komentarz