Atrakcje weselne

Napisy świetlne, neony

atrakcje weselne

Kilka fantastycznych inspiracji dla napisów love w różnych stylach znajdziecie tutaj Light Up Love Letters

Jakie są koszty wynajęcia napisu? Dla standardowych słów jak Miłość, czy Love, gdzie litery są zintegrowane to koszt około 300 zł. Na spersonalizowane napisy, np. z pełnymi imionami Pary Młodej trzeba przeznaczyć około 1000 zł. o ile nie macie zbyt długich imion. Najlepszą opcją jest napis w cenie wynajmu sali, zwykle jest to gratis, gdyż stanowi stałą dekoracje sali.

napis love wesele

Napis podświetlany może doskonale uzupełnić brak oświetlenia w ofercie zespołu weselnego. Co prawda osobiście uważam ze zespół bez własnego oświetlenia to już przeżytek. Weselna zabawa taneczna jedynie w świetle sufitowym sali weselnej nie wygląda atrakcyjnie, zupełnie jest pozbawiona klimatu. Dla tego jeśli jednak traficie na takich grajków bez oświetlenia, rozświetlenie sceny tanecznej podświetlanym napisem jest koniecznością. Są kamerzyści którzy oferują własne oświetlenie sceniczne, ja mam taką opcję w swojej ofercie jako pakiet Light na https://filmslubny.eu

Porwanie Panny Młodej, aresztowanie Pana Młodego przez policję, pokaz sztucznych ogni, wyłączenie prądu bo Młody nie zapłacił za salę .. pomysłów szczególnie tych oryginalnych które zaskakują gości jest wiele. Dzięki temu Wasze wesele będzie jedynie, niepowtarzalne, niezapomniane.

Sztuczne ognie, zimne ognie, flary
fajerwerki wesele

Pokaz sztucznych ogni najlepiej powierzyć specjalistom od pokazów pirotechnicznych. Najlepsi uczestniczą w konkursach np. Ogień i Woda, gdzie kryteria zdobycia lauru są naprawdę wysokie: kompozycja, kolory, wysokość, czas utrzymywania się efektów na niebie, efekty akustyczne. Cena zależy od długości pokazu. Aby goście nasycili się widokiem, najlepiej zamówić pokaz powyżej 3 minut. W tym czasie pirotechnicy dadzą naprawdę urozmaicony pokaz. Cena zwykle jest liczona za minutę pokazu, i tu zapłacimy profesjonalistom około 1000 zł. za minutę, przy czym często wartość zamówienia musi przekroczyć określona kwotę, np. 3000 zł.

Pierwszą rzeczą, przed rozejrzeniem się za pokazem fajerwerków są uzgodnienia z sala weselną. Przede wszystkim pokaz wymaga wolnej przestrzeni w bezpiecznej odległości od sali i gości. Drugą ważną rzeczą jest nie zakłócanie ciszy nocnej okolicznym mieszkańcom. Dla tego nie zawsze taki pokaz może być o północy, i trzeba go zorganizować przed godziną 22.

Nie zapomnijcie o profesjonalnych fotografiach i teledysku które można zrealizować w czasie pokazu fajerwerków. Dla tego trzeba koniecznie uprzedzić kamerzystę i fotografa o takim pokazie. Trzeba też uczulić kamerzystę i fotografa ze wiatr może nieść resztki żużla który uszkadza powierzchnie szkieł obiektywów, dla tego nie obejdzie się bez zabezpieczenia optyki specjalnymi filtrami.

Najlepszych profesjonalistów znajdziecie tutaj: https://www.weselezklasa.pl/atrakcje-weselne,42/pokaz-sztucznych-ogni,44/

Porwania Panny Młodej lub Pana Młodego

Niegdyś staropolska tradycja, którą realizowano przed weselem, kiedy Pan Młody musiał wykupywać swoja wybrankę. Porwanie Panny Młodej – czyli nietypowy akcent jaki możemy spotkać na weselu. Dziś ciekawy historyczny motyw podczas zabawy weselnej. Dla skonsternowania gości weselnych i wprowadzenia ciekawego oraz nietypowego elementu pary młode decydują się na umyślne porwanie Panny Młodej przez przebranych rycerzy na koniach trochę jak z baśni, gangsterów w przedwojennych autach rodem z czasów prohibicji.

atrakcje wesele porwanie
Associated Press
Drink Bar – Barista

Napoje alkoholowe to ważny element polskich przyjęć, i prawie 90% Par Młodych nie wyobraża sobie wesela bez alkoholu. Dla tego warto zastanowić się jak uatrakcyjnić serwowanie alkoholu zamiast podawania wódki przez smakoszy bezpośrednio na weselnych stołach. Czy wódka na stołach, i kilka butelek wina do samoobsługi na osobnym stoliku wystarczą? Być może, ale o wiele ciekawiej jest i kulturalniej smakować się w wyszukanych drinkach, które dodatkowo są doskonałą okazją do towarzyskich pogaduszek gości.

Czy warto wynająć drink bar lub barmana na wesele?

Na pewno Wasi goście weselni są koneserami dobrego alkoholu i sama wódka nawet najlepsza może ich nie zadowolić. Dla tego barman widowiskowo przyrządzający wyszukane napoje wyskokowe dostarczy na Waszym weselu wiele rozrywki. I co ważne, co zauważyłem jako kamerzysta na wielu weselach, takie wesele jest bardziej trzeźwe.

Co powinien zaoferować barman na wesele ?

Barmani na weselu oferują o wiele więcej niż tylko bufet z różnorodnymi alkoholami, który zwykle przygotowujecie sami. Takie samoobsługowe stoliki są zwykle dwa, jeden przy stole wiejskim gdzie jest beczułka z bimbrem, oraz drugi stolik z alkoholami wyszukanych drogich gatunków wódek, rumów, ginów.

Zawodowy barman może urozmaicić smak, poprzez dodawanie naturalnych świeżych soków owocowych, dodatków z czekolady, kokosa, krojonych owoców. Ponadto oferuje drinki bezalkoholowe, co jest doskonałą alternatywą nawet dla dzieci.

A co z weselem w plenerze, lub jeśli na sali weselnej nie ma miejsca na rozstawienie się barmana ze stolikiem? Mobilny drink bar, czyli auto z ladą w plenerze, gotowe do serwowania drinków, często w pięknym otoczeniu ogrodów sali weselnej.

atrakcje wesele drink bar

Ile to kosztuje? Ceny sensownych usług barmańskich zaczynają się od 1500 zł. dla małych wesel do około 50 gości. Przy dużych weselach np. 100-150 gości, trzeba rozejrzeć się za dwoma barmanami, gdyż nikt nie lubi stać w długich kolejkach. Dobrze mieć jeszcze w ofercie drink baru dodatkową kelnerkę która obsłuży drinki na sali i przy stolach. Trzeba pamiętać że goście zabierają drinki na stoły, co utrudnia obsłudze sali weselnej sprzątanie stołów, dla tego kelnerka drink baru usprawnia obsługę sali i … odzyskuje szkło. Tutaj cena zaczyna się od 3000 zł. ale pamiętajmy – może to być mniej więcej zbliżony wydatek kiedy sami kupujemy alkohol, organizujemy i dystrybuujemy alkohol na weselu. Po prostu goście mniej piją przy stołach, za to ustawiają się w kolejki do drink baru. Duże wesela na 200-300 osób to wydatek powyżej 7000 zł.

10 pytań do drink baru lub barmana na wesele

Przed wyborem oferty i podpisaniem umowę z barmanem weselnym lub baristą, zadajcie kilka pytań:

-Jakie usługi i produkty są wliczone w ramach wybranej oferty?

-Ile godzin będzie trwała usługa w ramach wybranej oferty?

-jaki jest koszt dodatkowej godziny?

-Czy można zobaczyć zdjęcia z realizacji innych wesel?

Cena obejmuje serwowanie drinków bez limitu?

Jakie drinki pojawiają się w weselnym menu?

Możliwość zamawiania własnych kompozycji drinków

Drinki bezalkoholowe, jaki rodzaj?

Czy w cenę wliczone jest szkło?

Pokaz barmański – popis kunsztu przygotowania wyjątkowych drinków – cena

-Czy w cenę wliczona jest obsługa barmańska?

-Ilu barmanów będzie obsługiwało wesele?

-Ile przestrzeni barman będzie potrzebował żeby swobodnie obsługiwać gości?

-Czy w cenę usługi wliczony jest dojazd

-Czy i ile wynosi zadatek?

-Jaki jest końcowy koszt wszystkich wybranych usług i produktów?

-Czy można liczyć na rabat i czy oferta barmańska podlega negocjacji, np. przy weselach w piątek lub po sezonie?

Barista

Czym różni się barista od barmana czy drink baru? Otóż dobra kawa czy nawet wykwintna herbata pozwala przetrwać późne nocne godziny na weselnym przyjęciu. Nic nie zastąpi automatu z gorąca wodą, mlekiem z kartonika i kawą z supermarketu w szklanym pojemniku, jak dobry barista który ma ze sobą prawdziwe rzadkie gatunki nieprzetworzonych przemysłowo kaw. Taki barista wyczaruje unikalne smaki ze wszystkich stron świata w przyrządzanych kawach na wszystkie sposoby we wszystkich smakach. Każde wesele powinno być zorganizowane na możliwie najwyższym poziomie, w najlepszej oprawie. Dlatego warto postarać się by Wasz wyjątkowy dzień był dopracowany w każdym detalu. Dla tego warto nadać smaku Waszej uroczystości zamawiając specjalistów od kawy i cocktaili. Barista to wbrew pozorom ceniona i trudna sztuka.

atrakcje wesele barista

Co ważne, goście korzystają z napojów kawowych przez całe wesele. Zamówienie bo tanio, za 1000 zł. baristy na kilka godzin mija się z celem, i powoduje kolejki. Dla tego lepiej zapłacić 2000 lub 3000 zł. i zamówić certyfikowanego baristę na całe wesele, dzięki czemu każdy Wasz gość weselny będzie mógł zasmakować wyjątkowych orzeźwiających smaków kawy. Zapach naturalnych aromatów roznoszący się po sali weselnej nie pozostawi obojętnych nawet tych którzy kawy nie lubią. I znowu z moich obserwacji jako filmowca na weselu obiecuje Wam ze takie wesele będzie mniej pijane, bardziej kulturalne, kawa przecież upija tylko wykwintnym smakiem.

Fontanna z czekolady

Dodatek to tej oferty to może być fontanna z czekolady – warto zapytać baristy o takie dodatkowe atrakcje smakowe na wesele. Do wyboru są dwa gatunki czekolady, ciemna i biała. O ile przyzwyczailiśmy się do czekolady w kolorze brązowym, są fontanny z białej czekolady. Jest droższa, ale i droższa, jak tez bardzo oryginalna. Fontanna to dodatek do owocowych talerzyków. kawałki owoców, pomarańcze, banany, grapefruity, maczane w polewie czekoladowej do najlepszy przysmak i deser weselny.

atrakcje wesele fontanna czekolada

Ile to kosztuje? Szacunkowe ceny są trudne do ustalenia bez wypełniania formularzy kontaktowych, podania liczby gości, lokalizacji sali weselnej. A szkoda, bo to zwykle zniechęca Parę Młodą. Jednak jeśli przeznaczycie np. 2500 zł. na dobrego baristę, nie będziecie zwałować po weselu wydanej na ten cel ani złotówki. I znowu pamiętajcie że dobra kawa w bilansie weselnych wydatków to mniejsze koszty na wódkę i alkohol na weselu.

atrakcje weselne barista
Fotobudka

Zabawa w śmieszne zdjęcia z fotobudki to jedna z najtańszych a jednocześnie najciekawszych atrakcji weselnych które angażują większość Waszych gości weselnych. Taka zabawa zwykle zamawiana jest na dwie lub trzy godziny. To wystarczy żeby wszyscy goście i Para młoda obfotografowali się w śmiesznych strojach lub maskach, co daje wiele humorystycznych przeżyć w dniu ślubu. Fotobudka potrafi wydrukować zaraz po zrobieniu zdjęć gotowe odbitki, które można wkleić w księgę gości i złożyć obok wklejonych fotografii życzenia, lub przekazać parze Młodej złote myśli na dalsza drogę życia. Postarajcie się więc aby obok foto budki znajdował się stolik z księgą życzeń dla Pary Młodej, i oczywiście przybory biurowe jak długopis, kredki czy klej.

Rodzaje fotobudki:

  • klasyczna
  • fotolustro
  • mobilna fotobudka
  • fotobudka retro
atrakcje weselne fotobudka

Animatorka dla dzieci

Jak wiecie, dzieci szybko się nudzą. Dla tego jeśli wiecie ze będzie dużo dzieci na weselu warto zrobić dla nich dodatkowe atrakcje. Gdy opadną emocje z ceremonii zaślubin i pierwszego tańca, do akcji powinna wkroczyć dobra animatorka zabaw dla dzieci.

Potrzebujesz animatora na swoje wesele, gdzie będzie dużo dzieciaków? Boisz się, że będą się nudziły, a zależy Ci na ich uśmiechniętych buźkach? Poszukaj dobrej oferty animacyjnej. Animator powinien być uzdolniony muzycznie, plastycznie, powinien mieć certyfikat, wtedy zabawa zorganizowana dla dzieci będzie miała walory integracyjne.

Jakie atrakcje powinna zapewnić dobra animatorka?

– zabawy z ogromną chustą animacyjną
– malowanie twarzy
– skręcanie balonów
– duże i małe bańki mydlane
– gry i zabawy integracyjne przy muzyce
– tańce integracyjne
– kącik artystyczny dla dzieci (tj. rysowanie i malowanie różnymi technikami plastycznymi)
– konkursy dla dzieci wraz z dyplomami
– konkurencje sportowe z liną, z woreczkami
– przebieranki: peruki, czapki, śmieszne gadżety i ubrania
– kraina zabawek: lalki, puzzle, maskotki, gry, malowanki, piłeczki, woreczki, kręgle, instrumenty drewniane do zabawy, wodna zabawa w łowienie rybek, tarcza – rzuty, mini golf, serso, hula hoopy, samochody, skakanki i wiele innych

Pokaz iluzjonisty

Pokaz trwa nie dłużej niż godzinę. Standardowo aby nie zanudzić gości optymalnie jest to 30-45 minut. Cena około 600 – 1000 zł. najlepsza ofertą jest zaangażowanie samych gości w wybrane gagi., interakcja z gośćmi jest nieoceniona.

Występ zespołu cygańskiego

Zabawa w kapelusze.

Powrót na stronę główna

Wiele atrakcji znajdziecie na stronie najlepszego ślubnego portalu Wesele z klasą

Dodaj komentarz