Gdy zbliża się ten wyjątkowy dzień, czas pomyśleć o tym jak podziękować Rodzicom za wszystko co dla Was zrobili, za pomoc w organizacji ślubu i wesela. Tradycja nakazuje podziękować rodzicom w czasie wesela. Zapraszamy wtedy wszystkich gości na parkiet, świadkowie dyskretnie przynoszą z weselnego zaplecza kosze z prezentami. Kilka wzruszających zdań wypowiada Para Młoda. Nieodłącznie jest też muzyczna dedykacja, kiedy razem tańczycie z Rodzicami.

Rodzicom można podziękować również w domu Panny Młodej tuż po błogosławieństwie.

Zawsze jednak największy kłopot jest z wymyśleniem oryginalnego, cennego choć nie koniecznie kosztownego prezentu. Mam dla Was kilka pomysłów, które podpatrzyłem na wielu weselach.

podziekowania dla rodzicow
podziekowania dla rodzicow

Wyjazd na weekend

lub kilka dni dla Rodziców Panny Młodej i Pana Młodego. Taki odpoczynek przyda się rodzicom, gdyż zapewne razem z Wami ponosili trudy przygotowań. Np. wycieczka do Kazimierza, pod warunkiem ze Kazimierz to nie jest gitarzysta w zespole 🙂 Nie namawiam do SPA chyba ze będzie jakaś promocja. Sądzę że integracja dwóch rodzin doskonale przebiegnie gdy sami będą decydować o swoim czasie na zafundowanych przez Was wakacjach.

Coraz częściej Pary Młode decydują się dać rodzicom w ramach podziękowań ślubnych voucher na jakąś atrakcję. To może być wyjazd weekendowy, kolacja w dobrej restauracji, bilety do teatru, zabiegi SPA czy kurs tańca. To Wy wiecie najlepiej, co ucieszy Waszych rodziców.

Warsztaty malarskie

Wasi rodzice tak jak wy mieli w młodości różne hobby. Zbieranie znaczków, majsterkowanie, szycie sukienek, jazda na rowerze albo inny sport, hodowanie zwierzątek, obserwacje gwiazd. Dyskretnie dowiedzcie się co to było. Być może nie rozwinęli swoich pasji ponieważ były za drogie, nie mieli warunków, lub po prostu pojawiliście się Wy na świecie i trzeba było się wami zająć.

Podarujcie rodzicom np. kurs malarstwa w postaci obozu integracyjnego z zapasem farb :), wizytę w interesującym ich muzeum, naukę szydełkowania dla mam, naukowy obóz astronomiczny, warsztaty fotograficzne w plenerze dla tatów, itd.

Pamiątkowe obrazy

Skoro już mowa o malarstwie, pamiątkowe obrazy w dużym formacie wykonane podczas sesji narzeczeńskiej, doskonale zbliżą do siebie obydwie Pary Rodziców. Wasze zdjęcie, czy nawet odręcznie wykonany portret utrwali się w domach Waszych rodziców. pracownia lub fotograf który wykonuje wam portrety powinien zapewnić wykonanie obrazu w pracowni z eleganckim opakowaniem, które łatwo rozpakować w czasie podziękowań dla rodziców.

Portrety na zamówienie ze zdjęcia

Pamiętajcie że nie tylko dzień wesela jest do obdarowywania Waszych Rodziców.

Pracownia malarska – chociaż coraz trudniej taka znaleźć – to idealny pomysł na piękną pamiątkę dla rodziców. Jeśli nie macie pod ręką farb i sztalugi, lub ciężko znaleźć odpowiedniego malarza, warto skorzystać z usług portretów wykonywanych online, w specjalnych sklepach internetowych. Zaletą jest to ze od razu możecie podejrzeć efekt końcowy, zamiast czekać aż wyschnie far arba na płótnie.

Filmowe podziękowania dla Rodziców.

Bardzo ciekawa forma podziękowań dla rodziców. Co prawda, wymaga bardzo dużego zaangażowania Pary Młodej, ale myślę, że warto. Jeśli zdecydujecie się na taką formę podziękowań, znajdźcie takiego fotografa, i kamerzystę który ma już doświadczenie w tego typu projektach. Ustalcie z nim scenariusz filmu i miejsce kręcenia. Zazwyczaj powtarza się motyw pisania, za co jesteście rodzicom wdzięczni. Można pisać na kartkach, brystolach, balonach, kredą na chodnikach… Możecie wykazać się inwencją twórczą lub zdać się na doświadczenie fotografa. Taki film wyświetlony na weselu będzie na pewno niezwykle wzruszający nie tylko dla Waszych rodziców, ale również dla wszystkich innych osób go oglądających.

Więcej filmików znajdziecie tutaj This-moment

Bilety do opery lub teatru.

Takie widowiska jak Jezioro Łabędzie, Carmen, Skrzypek na dachu, pozwolą oderwać się Waszym Rodzicom od codzienności. Wydaje się że złym pomysłem na prezent jest zapraszać rodziców na głośne koncerty, lecz jeśli nadarza się okazja posłuchania na żywo spokojniejszej muzyki, np. występ artysty z ich lat, Zdzisława Sośnicka, Alicja Majewska, Michał Bajor,

Jednak zawsze najlepszym prezentem będziecie Wy, gdy pokażecie Rodzicom że ich doceniacie w codziennym życiu.

PREZENTY PO ŚLUBIE – FOTOKSIĄŻKA

Jest to pomysł wymagający Waszego zaangażowania, ale na pewno zostanie doceniony przez rodziców. Możecie kupić ładny album, do którego wkleja się zdjęcia, opisać je szczerym komentarzem i piękna pamiątka gotowa. To mogą być zdjęcia rodziców z czasów młodości, ślubu, przez Wasze dzieciństwo, aż do czasów „współczesnych”. Taka retrospekcja nie może się nie spodobać!

Piosenka zaśpiewana przez Młodą Parę

Wystarczy trochę przypomnieć sobie lekcje polskiego o układaniu wierszy, znaleźć dobrą spokojną dającą się zaśpiewać melodię o łatwej tonacji, zagrać prosty akompaniament na gitarze lub pianinie, a jak któreś z was ma dobry głos do śpiewania to mamy niezapomniane podziękowania. Posłuchajcie jak to zrobiła jedna z Młodych Par.

Muzyka na podziękowania dla rodziców

Tradycyjnie repertuar na taniec razem z rodzicami to piosenka Urszuli Sipińskiej ,,Cudownych rodziców mam,, Ale to jest bardzo oklepany utwór, oczywiście ma pokłady emocji i wszyscy goście weselni ze wzruszeniem otaczają Parę Młoda i Rodziców w tanecznym okręgu. Jednak warto poszukać czegoś oryginalnego co uczyni tą chwilę na Waszym weselu wyjątkową.

Nie musi to być tekst wprost wypowiadający o relacji dzieci – rodzice. Może to być coś piosenka o czymś, co kiedyś połączyło Waszych rodziców, dzięki czemu jesteście. Kilka słów na dorosłe życie. Albo piosenka o Waszej miłości jako Młodej Pary, która kazała wam opuścić rodzinny dom i stworzyć nowa rodzinę.