Sesja ślubna w górach

W życiu nic dwa razy się nie zdarza, jak przekonuje nas w swoim wierszu poetka. Dla tego ten wyjątkowy dla was czas, warto podkreślić w wyjątkowych fotografiach, które przywołają najpiękniejsze wspomnienia i staną się piękną pamiątką na całe życie.

Wybór miejsca do zdjęć

Co zrobić aby te fotografie były wyjątkowe? Sprawi to wybór miejsca na sesje ślubną. Chyba najpiękniejsze fotografie powstają w górach, ale też są najtrudniejsze do wykonania i wymagają od Pary Młodej dużo wysiłku i trochę wyrzeczeń. Jeśli młodzi podróżowali wcześniej i nie są im straszne górskie szlaki, to będzie to atutem dla wyszukania pięknych, ale czasem trudnodostępnych miejsc. Dla mniej doświadczonych w wędrówkach par fotograf czy filmowiec ślubny powinien dobrać miejsca łatwiej dostępne ze szlaków o umiarkowanej trudności, lub z bliskim dojazdem autem, biorąc pod uwagę że młodzi będą w ślubnych strojach, a nie w ubraniach do wspinaczki.

Każdy doświadczony fotograf ma swoje tajemne miejsca, w których fotografie ślubne wychodzą najlepiej. Nie da się ich znaleźć w przewodnikach turystycznych. Takiego fotografa poznacie po tym ze nie szuka miejsca i kadru błądząc z Wami wśród szlaków pełnych turystów.

Oczywiście szczególnie w górach trzeba respektować przy sesji ślubnej wszystkie zasady poruszania się w górach, unikać niebezpiecznych miejsc, nie oddalać się od szlaków..

sesja ślubna w górach

Zachód słońca

Oprócz miejsca, ważny jest czas. W górach, podobnie jak w każdej sesji plenerowej są dwie złote godziny. Pierwsza tuż po wschodzie słońca, i druga kilka kwadransów przed zachodem. Zaplanowanie odpowiedniego kadru o zachodzie utrudniają dodatkowo szybko rozlewające się cienie które dają wysokie szczyty, co wymaga sprawnej organizacji sesji szczególnie w dolinach czy na zboczach. Niedoświadczonego fotografa może to zaskoczyć, bo słońce mu zajdzie wcześniej niż planował.

Wchód słońca

Nieco spokojniejsza jest sesja o poranku. Jednak wymaga to bardzo wczesnej pobudki, i dobrej organizacji. Panny Młode martwią się o fryzurę czy makijaż, którego przecież nikt nad ranem im nie zrobi. Jednak ze względu na charakter zdjęć w górach które często robi się z większych odległości, oraz charakter światła, nie trzeba robić wiernej kopii ślubnego makijażu czy fryzury. NIKT NIE POWIEDZIAŁ że panna młoda musi mieć na sesji taką sama fryzurę czy cienie na powiekach jak na ślubie. Fotograf powinien tez rozeznać się czy nad ranem jest np. czynny parking przed wejściem na szlak.

Jaka wybrać porę roku do robienia zdjęć? 

Tradycyjnie sesję wykonuje się w ciągu miesiąca po ślubie. ma to zagwarantować Wam że fotograf zdąży dodać zdjęcia do albumu, a kamerzysta ujęcia z gór do teledysku. Z tego powodu często taką sesje organizuje się latem

Jednak na jesieni góry są najpiękniejsze, gdy z ożywiają je ciepłe kolory jesiennych liści i łąk. Trzeba pamiętać że dzień kończy się szybciej.

Jak się przygotować do wędrówki na miejsce sesji?

O tym trzeba pomyśleć jeszcze w domu. Pierwszą ważna rzeczą to ciepłe ubranie dla panny młodej, które można zarzucić na suknię. Coś do podpięcia sukni przy wędrówce. Buty ślubne zupełnie się tu nie przydadzą, trzeba poszukać odpowiedniego obuwia typowego do wędrówki w górach. Butów i tak nie będzie widać na zdjęciach.

Polecany fotograf znający góry

Bardzo trudno znaleźć dobrego fotografa który zna niuanse zdjęć ślubnych w górach. aby ułatwić Wam poszukiwanie właściwego fotografa zapraszam na stronę https://iwandowski.com

Powrót na stronę główną

Dodaj komentarz