Suknia ślubna

Suknia ślubna to najważniejsza rzecz na ślubie i weselu. Dla tego jej wybór budzi najwięcej rozterek i emocji.

  Z kołem czy bez koła? Do większości tańszych sukien ślubnych dodawane jest koło. powodem jest to że bez koła sukienka jest oklapnięta, wąska i nieładnie się prezentuje. Taka suknia zwykle kosztuje taniej, ponieważ rezygnuje się z kilku warstw wszytych do sukni halek ,które spełniają tę sama rolę co koło, ale są o wiele wygodniejsze, i dodaje koło na jednej halce. Im większe koło tym panna  Młoda ma trudniej i gorzej wygląda w pewnych sytuacjach. Trudno się  w nim wsiada i wysiada z auta ślubnego,  trudno klęka w kościele. pan młody ma trudności z przeniesieniem Żony na rękach, trudno siada przy stole. To wszystko wychodzi źle na filmie ślubnym.  Mogą nie udać się też bardziej zaawansowane figury w pierwszym tańcu.  Zdecydowanie więc bez koła.


Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?
    Często zdarza się że przyszła panna młoda przychodzi do salonu sukien ślubnych ze zdjęciem, wycinkiem z gazety bądź wymarzonym modelem sukni ślubnej upatrzonym na wystawie salonu i chce przymierzać tylko tą jedyną. Bardzo rzadko jednak ta wyśniona suknia pasuje do typu sylwetki czy też urody, na co nasz salon zwraca szczególną uwagę.

    Nie jest to jednak jedyny aspekt pod kątem którego nasi pracownicy pomagają w doborze sukni ślubnej. Ogromnie ważnym czynnikiem jest też charakter ślubu i wesela. Jeśli np. ślub odbywa się w barokowych wnętrzach kościoła a przyjęcie weselne w sali pałacowej, to styl sukni również powinien być dopasowany do tych okoliczności.

Czy każda suknia pasuje do każdej sylwetki?
    Oczywiście, że nie. Istnieje wiele typów kobiecej sylwetki i nie każda suknia pasuje do danej osoby. Podczas przymierzania sukien dajemy klientkom pełną swobodę w wyborze modelu, ale też sugerujemy suknie pasujące do konkretnej sylwetki, urody i charakteru. Ostateczny wybór, oczywiście, pozostawiamy przyszłej pannie młodej.

Kolor biały, ecri czy inny?
    To podobnie jak w przypadku doboru modelu sukni do sylwetki osoby. Dziewczyny odwiedzające nasz salon bardzo często mają dylemat czy zaspokoić tradycyjne oczekiwania mam i babć, czy też iść z trendem nowoczesności i pozwolić sobie na inny kolor niż biały. Prawdą jest, że kolor biały rzadko dobrze komponuje się z karnacją klientek, o czym przekonują się mierząc różne kolory sukien.
    Bardzo bezpiecznym i chętnie wybieranym kolorem są śmietanowe i diamentowe odcienie bieli. Te kolory nadal będą dominowały w przyszłym sezonie.

Dodatki do sukni
    Podobnie jak w przypadku nowych kolekcji sukien, tak też wśród dodatków ślubnych panują określone trendy. Zawsze staramy się żeby kolekcje obuwia i pozostałych dodatków były dopasowane do sukien prezentowanych w naszym salonie. Idealny wygląd panny młodej to harmonia kształtów i kolorów a dodatki ślubne są tego znaczącym elementem. W przypadku bogato zdobionej sukni, nadmiar dodatkowych ozdób może “przesłodzić” wizerunek idealnej panny młodej. Na mocniej zaakcentowaną biżuterię możemy sobie pozwolić w przypadku wyboru skromniejszej kreacji.