W jakim stylu ślub i wesele?

slub rustykalny

Czy Twój ślub będzie nowoczesny, vintage czy coś zupełnie wyjątkowego? Dowiedz się teraz! Odkryj swój wymarzony styl ślubny, a następnie zobacz, jak wyrazić go poprzez kolor, wzór i nie tylko.

Styl rustykalny

Styl rustykalny to przede wszystkim motywy wiejskie, farmerskie w specyficznej kolorystyce pomarańczy i brudnej zieleni. Rustic w najprostszym tłumaczeniu znaczy wiejski, chłopski. Dużo powinno być elementów z surowego drewna, elementy wiejskiego gospodarstwa. Bardzo często na wesele rustrykalne Pary Młode wybierają stodoły, karczmy zbudowane z tradycyjnego drewna, skanseny.

Styl Boho

Ślub w stylu boho, wywodzacy sie z kultury bohemy to doskonały sposób łaczenia lekkości, elegancji, stonowanej kolorystyki, inspirowanej kolorami natury. Wiele detali podkreśli styl boho, poczynając juz od slubnych zaproszeń które rozdajemy długo przed slubem, do wystroju sali wselnej. Dla gości ślub i wesele wstylu boho beda chwilami które zapamiętają na długo.

Przede wszystkim luźny styl i duzo kwiatów, dużo natury, lub wprost ślub i wesele w plenerze, na plaży. Wianki, kapelusze, suszone bukiety, muszle, wiklinowe krzesła, koronki w sukni panny młodej lub buty ślubne kozaki, marynarka w kratkę u Pana Młodego i do tego stylowe trampki, to typowe motywy boho.

Fotograf i kamerzysta na ślub i wesele, muszą oddać ten klimat w ślubnym filmie i fotografiach. Pomysłowość kadrów, gdzie drugim plamen sa motywy boho czy plener to ich wazne zadanie do wykonania. Ślub w plenerze to wyzwanie dla apaatów i kamer, gdyż trzeba przwidziec pogodę, ostre słońce lub deszcz, co zawsze wymaga korekcji w stylu filmowania i naświetlaniu kadrów.

Styl Vintage

Styl vintage to połączenie elementów stylu rustykalnego ze stylem retro. Nawiązujemy więc do czasów ślubów naszych dziadków czy pradziadków. Jest to nawiązanie do tradycji z tamtych lat. Wiele elementów od ślubnego auta z lat 60, do wystroju sali weselnej z tradycyjna grającą szafą, maszyną do pisania, maszyną do szycia, czy starym rowerem, łączy dawne czasy ze współczesnością. Ważne jak w każdym stylu jest to aby nie przeładować całości tymi akcentami, wybrać te najbardziej symboliczne, wtedy wyjdzie lekko i nastrojowo.

W stylu vintage przyszła Panna Młoda również powinna nawiązać suknią ślubną, bukietem, czy fryzurą ten styl. Można obejrzeć stare rodzinne fotografie i poszukać zdjęć ślubnych dla inspiracji. Są opisane przypadki w ślubnej prasie kiedy Panna Młoda zakłada suknię czy biżuterię swojej mamy czy babki.

Tu Pan Młody ma szansę popisac się prawdziwym wąsikiem, który wychodowany specjalnie na okoliczność ślubu w stylu vintage będzie prawdziwą atrakcją na filmie czy fotografii ślubnej.

Również kamerzysta i fotograf musza swój film zrealizować w stylu i kolorystyce vintage, bo nie pasuje tu nowoczesny styl filmowy. Jest to trudne, ale nowoczesne narzędzia postprodukcyjne które ma doswiadczony profesjonalista oddadza atmosferę z tamtych lat.

Zespół muzyczny czy Dj odpowiednio dobrany podkreśli ten styl, jeśli odpowiednio się ubierze, wkomponuje np starą gitarę, stary magnetofon na kasety, albo gramofon w scene gdzie występuje. Sa tez specjalne mikrofony które zabiorą Wasz w tamte czasy.

Jest mnóstwo piosenek i utworów pochodzących z wielu dekad, które z pewnością pasuja do stylu vintage a jednocześnie przypadną do gustu wielu pokoleniom obecnym na weselu. Taka klasyczna muzyka jest uniwersalna i bezpieczna do tańczenia. Wśród retro piosenek znaleźć się mogą specyficzne style jak rock & roll, jazzowe standardy czy swing.

Co możemy wybrać na repertuar wesela vintage? Marlena Dietrich, Edith Piaf, Billie Holiday, Niny Simone. Są też utwory które zawsze sa grane na weselach: BB Kinga, Louisa Armstronga, Nat King Cole’a i wielu, wielu innych…Weselne przyjęcie z DJ-em… Retro weselne to także nawiazanie w tekście czy stylu utworu do minionych dekad. Doskonale ro robia takie gwiazdy jak: Amy Winehouse, Adele, Jamie Cullum, Robbie Williams, Michael Buble, Puppini Sisters. Wśród polskich propozycji mile widziane i słyszane będą wszelkie interpretacje: Fogga, Ordonówny, Adama Astona…nic tylko tzw. trzeszczące płyty… Retro i vintage oprawa muzyczna to doskonała okazja, na zagranie ponadczasowe standardy rock ‚n rollowe – zwyczajowo grane „Rock around the clock”, „In the summertime”, „Hit the road Jack” czy „California dreamin’”.

Muzyka na wesele w każdym stylu, od pierwszego tańca do końca zabawy nad ranem jest tutaj w postaci playlisty.

Wesele z klasą, szczególnie vintage, łączy ze sobą pokolenia.

Styl nowoczesny – Modern

Modern

CDN.

Dodaj komentarz