W ferworze przedślubnych przygotowań łatwo stracić głowę. Podpowiadamy, jak w przedślubnej gorączce poradzić sobie szybko i dobrze z jednym punktem z listy. Hasło: bukiet ślubny możesz uznać za odhaczone.

 1. Każda kwiaciarnia ma swoje określone wzory bukietów. Jeśli żaden z prezentowanych cię nie zachwyca i chciałabyś zaprojektować swój własny, zapytaj o dodatkowe opłaty z tym związane.
 2. Może florystka? ma większy dostęp do świeżych kwiatów, często korzysta z dostaw od farm kwiatowych, kwiaty są żywsze, pachnące. Poza tym ma zwykle jedno zlecenie w tygodniu, możne poświecić swoje zaangażowanie tylko Wam a kwiaciarnie pracują trochę jednak szablonowo, czasem wypychając stare kwiaty.
 3. Jeśli musisz pilnować budżetu, zapytaj, jakie kwiaty będą najtańsze w dniu twojego ślubu. Jednak pamiętaj że nie zawsze najtańsze to ładne i trwale. Kwiaty źle znoszą upał, brak wody, a często są przygotowywane dzień przed ślubem. Co ciekawe – najbardziej trwałe i pachnące są polskie polne kwiaty 🙂
 4. Zanim florystka przedstawi ci swoją propozycję bukietu dla ciebie, musi zebrać o tobie jak najwięcej informacji. Dlatego warto opisać jej miejsce, w którym odbędzie się uroczystość, opowiedzieć jak wygląda suknia (nawet dobrze byłoby ją zabrać ze sobą do kwiaciarni lub pokazać na zdjęciu, jeśli jest taka możliwość), jaki jest twój gust oraz ulubione kolory.
 5. Gdy już wybierzesz kwiaty, koniecznie poproś o możliwość ich obejrzenia na żywo.
 6. Zapytaj o dodatkowe koszty związane z kwiatami do włosów oraz tymi do butonierki pana młodego i świadków.
 7. Dowiedz się wszelkich informacji na temat dostarczenia zamówionych kwiatów do twojego domu.
 8. Zapytaj o udekorowanie kwiatami sali weselnej, kościoła oraz samochodu. Warto, żeby te dekoracje były robione przez jedną, wybraną kwiaciarnię, aby były spójne i do siebie pasowały.
 9. Gdy tylko się zdecydujesz na konkretny bukiet ślubny i dekoracje, poproś o wycenę zamówienia i podanie wysokości zaliczki oraz terminu jej wpłaty.
 10. Koniecznie dowiedz się, ile masz czasu na wycofanie się lub modyfikację swojego zamówienie i jakie koszty są z tym związane. W końcu zawsze możesz zmienić zdanie.
 11. Dokładnie i kilkakrotnie podkreśl, jakiej kwoty nie można przekroczyć w kwestii bukietu i dekoracji kwiatami.
 12. Jeśli wybierzesz bardzo drogie kwiaty i koszt bukietu przekroczy twój budżet, nie załamuj się, tylko zapytaj florystę o podobne, tańsze kwiaty. Jeśli kwiaciarnia zna się na rzeczy, na pewno poradzi sobie z zastąpieniem droższych kwiatów tańszymi.
 13. Upewnij się, że do momentu realizacji zamówienia i w dniu ślubu, będziesz miała możliwość stałego kontaktu z wybranym florystą.
 14. Daj kwiaciarzowi numer do kancelarii kościoła lub urzędu stanu cywilnego oraz do właściciela lokalu, w którym odbywać się będą wesele, aby odpowiednio wcześniej mógł udekorować pomieszczenia.

Piękne ozdoby kwiatowe na ręce

Korsarze to idealny dodatek zarówno dla Panny Młodej jak i jej druhen. Często wybierane są jako dodatek do biżuterii na rękę, tak by wspólnie stanowiły komplet.

Korsarz na rękę może być połączony z z dodatkowym elementem biżuteryjnym zakładanym za palec. Wspaniała kwiatowa ekspresja dla wyjątkowego motywu kwiatowego, dodaje świeżości, i piękna na ślubnej arenie uczuć.

Pamiętajcie ze koszarze podkreślają nie tylko piękno Panny Młodej, ale też zaznaczają wyjątkowe więzi rodzinne innych uczestników ślubu którzy mają na rękach ten wyjątkowy motyw.

Wianki ślubne z żywymi kwiatami

… zamiast welonu? Dla czego nie? Korzystamy z ,, nowoczesnych,, tradycji która zarzuciła przez ostatnie dekady głowy Panien Młodych białymi welonami, ale też kształtujemy sami nowe trendy podkreślając swoją osobowość i doniosłość ceremonii zaślubin. Polne kwiaty to wspaniały akcent z tradycyjnych staropolskich obyczajów z 17 czy 18 wieku, który coraz częściej powraca w naszych czasach. Dawne polskie obyczaje weselne łączą się nierozerwalnie z miesiącem świętowania plonów – dożynek, wyjątkowego sielankowego czasu dla sierpniowych zbiorów mających zapewnić dostatek i przetrwać zimę. Świeże chabry, stokrotki, koniczyny to bardzo trwałe kwiaty, utrzymujące wyjątkowo długo świeżość i zapach przez cały dzień zaślubin, a czasami
na sesje po ślubie. Bywa że Panny Młode zasuszają taki wianek ku pamięci na przyszłe lata, a polskie polne kwiaty idealnie się do tego nadają. Przyozdobienie wianka kłosami pięknych polskich traw nada wyjątkowy klimat weselom w ludowym stylu country – które coraz częściej odbywają się w pięknych polskich plenerach, stodołach przy prawdziwych ogniskach, gospodarstwach agroturystycznych. Uroku taki weselom dodają przejazdy furmankami z kościoła na wesele, po prostu polskie konie zaprzężone w ślubny orszak to nieodłączny element polskiej ślubnej tradycji.

Czy wiecie ze róże w ślubnych przesądach nie są mile widziane? To przez kolce, które zwiastują trudne małżeństwo. Ale jeśli nie wierzycie w przesądy to są to jedne z najpiękniejszych kwiatów, które warto dodać do ślubnego bukietu. Są dostępne w hodowli przez cały rok, dla tego mogą doskonale komponować się np. ze śnieżną bielą ślubu w zimie. Intensywna barwa, zapach długo utrzymująca się świeżość, kompozycja kolorystyczna z wystrojem kościoła i sali ślubnej, to atuty róż.

Roże dobrze wyglądają, jeśli nie są same. Odrobine zielonych liści, czy zwisające delikatne dzwonki, nadadzą bukietowi niepowtarzalny styl. Pamiętajcie ze taki bukiet wymaga delikatności, łatwo zepsuć jego misterną konstrukcję. Ten rodzaj nie nadaje się na oczepiny, jeśli zamierzacie rzucać bukietem – to ważna sugestia na scenariusz Waszego wesela.

Dla Panien Młodych mniej szczupłych doskonały będzie duży smukły bukiet, z długim ogonem. Bardzo ładnie wygląda on na tle nieco tęższej sylwetki Panny Młodej. Dodatkiem który uzupełni ślubną fryzurę może być wianek z tych samych kwiatów co bukiet.

Panna Młoda zwykle decyduje o kolorach wystroju sali, kościoła, jak tez o kolorze wiodącym we wszystkich elementach ślubnych i weselnych, od koloru muszki Pana Młodego do koloru wstążki na weselnej wódce. Dla tych Panien idealnym bukietem są kwiaty w jednym kolorze. Najczęściej spotykam ciemną zieleń, lub wrzosowy fiolet. Jak to wygląda?

Piwonie. Wielkie pełne płatków kwiaty w stonowanych kolorach. To styl minimalistyczny, kilka gałązek z pąkami i już mamy gotowy bukiet. ten rodzaj przyozdabiamy drobnymi akcentami, aby nie zasłaniać płatków, i podkreślić bujne kwiatostany. Sposób na lekki bukiet, który nie męczy ciężarem przez cały ślub.

Jeśli ślub ma być w stylu boho, bardzo ładnie wyglądają wtedy bukiety z tulipanów. Szczególnie ich ciemniejsze odmiany wyglądają pięknie, i na fotografii ślubnej wypadają bardzo kolorowo. Specyfika fotografii dla tego stylu jest wyjątkowa, profil kolorów uwydatnia tylko ciepłe ciemne barwy.

Jeśli w sukni ślubnej jest wiele motywów kwiatowych, bukiet powinien je podkreślać. Suknia ślubna zwykle jest biała, ale wzory kwiatowe powinny mieć odbicie w bukiecie, w tym samym kształcie. Przy wyborze sukni ślubnej z motywami kwiatowymi trzeba koniecznie zapytać jakie są to kwiaty, aby dopasować do niej bukiet. Również wybór fryzury może być inspiracją dla florystki, aby kształtem pasowały do fryzury, oraz kolorem do włosów blond, rudych czy ciemnych. Zobaczcie na tym kadrze z filmu ślubnego jak idealnie dopasowany jest bukiet do stroju i fryzury panny Młodej.