Dla czego konsultantka ślubna to korzyść dla Młodej Pary? Planowanie własnego ślubu to godny podziwu wyczyn, ale dla niektórych brzmi to mniej niż idealnie, jest przytłaczające lub po prostu niewykonalne ze względu na odległość, pracę lub inne obowiązki. Być może Wasze wyrzeczenia, stres i własny poświęcony czas na organizację będzie więcej kosztował niż pomoc konsultantki ślubnej popularnie zwanej wedding planner.

A przecież czas przed ślubem powinien kojarzyć się jak najlepiej, z mnóstwem chwil spędzonych razem w przyjemny sposób, a nie ciągłym łapaniu zadyszki, i odkrywaniu niuansów ślubnych i weselnych.

Dla tego nie ma nic złego w proszeniu odpowiedniej osoby o pomoc. Zatrudnienie konsultantki ślubnej lub konsultanta ślubnego może również zmienić Twój wielki dzień w coś lepszego niż kiedykolwiek wcześniej widzieliście! Jest wiele wspaniałych rzeczy związanych z posiadaniem koordynatora u boku na każdym etapie planowania ślubu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co profesjonaliści od ślubów mieli do powiedzenia na temat tego, dlaczego warto zatrudnić osobę do planowania ślubów, aby urzeczywistnić swoją wymarzoną wizję

Gust i styl Pary Młodej

Konsultantka ślubna, pracuje nad odnajdywaniem delikatnej równowagi między pięknem, designem i osobistym stylem i charakterem przyszłej Pary Młodej. Już od pierwszego spotkania zachęca narzeczonych np. do zebrania przedmiotów i zdjęć, które przemawiają do nich zarówno osobiście, jak i we dwoje. Ulubione kolory i tekstury, miejsca na wakacje, ubrania, a nawet styl pierścionka zaręczynowego dają wgląd w zbiorową osobowość pary. Dlatego tak ważne jest poznawanie przez konsultanta ślubnego klientów na bardzo osobistym poziomie. Wtedy Młodzi będą czuli się uwzględnieni i słyszani w całym procesie planowania ślubu i wesela. To wydarzenia które muszą być prawdziwym wyrazem ich osobowości, aby były zarówno estetycznie piękne, jak i cudownie znaczące.

Kilka powodów dla czego warto mieć konsultantkę ślubną

Zdejmą z ciebie odpowiedzialność

Zadania związane ze ślubem z pewnością pochłoną dużo wolnego czasu. Pomiędzy pracą na pełny etat a zobowiązaniami społecznymi możesz już czuć, że nie masz dodatkowej minuty do stracenia. Zatrudnienie konsultanta ślubnego pozwala przekazać te bardziej czasochłonne obowiązki profesjonalistom. Twój planista może planować spotkania, kontaktować się z dostawcami i pracować nad najdrobniejszymi problemami Twojego dnia.

Weddingplanner to pomoc w budżetowaniu i planowaniu

Większość par ma ścisły budżet weselny i harmonogram, którego muszą przestrzegać. Twój konsultant ślubny będzie w stanie pomóc Ci uzyskać jak najwięcej za Twoje pieniądze. Będzie analizować najlepsze i optymalne oferty wśród sprawdzonych podwykonawców i uzyskiwać rabaty. Ponadto wiedząc na ile wcześniej trzeba coś zamówić, przypilnuje harmonogramu, zapewniając terminowe skreślanie wszystkich zadań z listy.

Konsultantka ślubna
Konsultantka ślubna

Mają mnóstwo poufnych informacji

Konsultant ślubny regularnie komunikuje się z kwiaciarniami, firmami cateringowymi, DJ-ami, projektantami papeterii, stylistami fryzur, filmowcami i fotografami. Może polecić najlepszych dostawców na Twoje szczególne święto, co oznacza, że ​​nie musisz spędzać godzin na przeglądaniu wyników wyszukiwania Google. Co więcej, organizator ślubów może potencjalnie negocjować umowy , których inaczej byś nie dostał, ponieważ ma stałe relacje z większością lokalnych dostawców. Chyba najważniejszym argumentem jest to że konsultantka widziała pracę konkretnych filmowców, florystki, makijażystki, fotografów, i innych w czasie nie jednego ślubu i wesela. Potrafi więc ręczyć za nich słowem.

Pomogą w komunikacji z Twoimi dostawcami

Zabezpieczenie dostawcy wiąże się z wieloma umowami i dokumentacją. Na szczęście te podstawowe szczegóły są częścią pracy konsultantki ślubnej. Oczekuj, że przeczyta (i zrozumie!) drobny druk , utrzyma komunikację ze sprzedawcami i rozwiąże wszelkie potencjalne problemy. Ważne są terminy w umowach których konsultantka będzie skrupulatnie pilnować.

– pl.depositphotos.com

Będziecie otwarci na nowe pomysły

Większość przyszłych panien młodych spędza godziny na przeglądaniu Facebooka, Pinteresta, przeglądaniu setek ofert w Google i magazynów ślubnych w poszukiwaniu świeżych inspiracji. Ale planista będzie miał niezliczone genialne i oryginalne pomysły na Twoją uroczystość i przyjęcie, z których wielu nie można znaleźć w Internecie.

Ma duże doświadczenie w organizacji ślubów w plenerze, również kościelnych, za granicą, ślubów humanistycznych, a przede wszystkim wie jak przebrnąć przez sprawy urzędowe w takich sytuacjach, jakie uzyskać zgody, jak dopasować poszczególnych usługodawców.

Doradzą w trudnych sytuacjach.

Co powinieneś zrobić teraz, gdy twoja mama i teściowa nie zgadzają się co do szczegółów weselnego menu ? Czy należy poprosić druhny o zapłacenie za swoje suknie ? Kiedy powinniście wysłać swoje zaproszenia? Chcecie zabytkowe auto ale obawiacie się że zepsuje się w połowie drogi? Doświadczona planistka ślubna widziała to wszystko i jest w stanie przeprowadzić Cię przez wszystkie trudne sytuacje, które pojawiają się podczas przygotowań do wielkiego dnia.

Będziesz miał mnóstwo pomocy na wielki dzień.

Kiedy w końcu nadejdzie dzień ślubu, poczujesz się świetnie, wiedząc, że Twoja konsultantka ślubna przejmuje dowództwo. Przypilnuje co do najmniejszego szczegółu obsługę, koordynuje logistykę i zapewni, że ​​wszystko zadziała sprawnie. Jeśli podczas ceremonii lub przyjęcia pojawią się jakiekolwiek problemy, ona pojawi się pierwsza na scenie – i nie będziesz musiał się o nic martwić, oprócz cieszenia się tym wyjątkowym dniem z bliskimi.

Ile kosztuje konsultant ślubny

Konsultant ślubny może udzielić wam cennych rad i pomóc w stworzeniu planu organizacji ślubu i wesela. Kosztuje nie więcej niż 500 zł. Jego koordynacja samego dnia ślubu to 3000 – 5000 zł.

Jeśli zdecydujecie się na pełną organizację ślubu i wesela konsultant może pobrać kwotę stanowiącą np. 10% – 15% wszystkich kosztów. Wiele zależy od czasu w jakim musi wszystko zorganizować, ilości gości, i wielu innych czynników. Mowa tu o kwotach 6000 – 12000 zł. Dużo? Pamiętajcie że na organizację kompleksowa Waszego Dnia trzeba przeznaczyć około 300 godzin pracy i mieć duże doświadczenie.

Czy to spory wydatek? Biorąc pod uwagę że konsultant ślubny zwykle ma lepsze ceny od podwykonawców u których regularnie zamawia usługi, i ze są oni sprawdzeni pod względem jakości i sumienności, może się okazać że bilans wyjdzie korzystnie

Patrząc w ten sposób postrzeganie ceny wynajęcia konsultanta ślubnego nie będzie wygórowaną sumą. A wy zyskacie spokój i więcej czasu dla Siebie. Szacunkowy koszt wesela na 100 osób to 60 000 zł. Są to duże wydatki, na które często oprócz waszych oszczędności składają się rodziny narzeczonej i narzeczonego. Dla tego lepiej jest wydać je na wesele z najwyższej półki, i nie przypadkowych usługodawców lub wręcz amatorów.