Wybór auta ślubnego jest równie ważny jak suknia ślubna. Do wyboru mamy samochody kryte i kabriolety, nowoczesne limuzyny i auta z lat 70, jak też zabytki z lat 30. Są tez bardziej oryginalne środki transportu jak dorożka czy motocykl. Jeśli sala weselna jest położona np. nad Zalewem Zegrzyńskim można przyjechać motorówką czy wodnosamolotem. Jakie są zalety i wady ?

auto do ślubu

Samochody do ślubu, podobnie jak suknia, kwiaty czy dodatki, powinny być przede wszystkim dopasowane do stylu uroczystości i to właśnie tym kryterium w pierwszej kolejności powinna kierować się para młoda. Do nowoczesnego, eleganckiego i stylowego ślubu i wesela z pewnością idealnie pasować będzie elegancka, nowa limuzyna lub samochód osobowy o zgrabnej, miejskiej linii.

Dla pary młodej urządzającej ślub w nowoczesnym, ale swobodnym stylu, dobrym rozwiązaniem będzie samochód o sportowym zacięciu – z obniżonym zawieszeniem, otwieranym dachem, podwójnym wydechem…

Jeśli wesele organizowane jest w stylu rustykalnym – żaden pojazd nie będzie pasował lepiej, niż ten zabytkowy, z kierowcą ubranym w strój z epoki.

Jeśli finanse i warunki pozwolą na wybór bryczki konnej – z pewnością zapamiętają was wszyscy, których miniecie!

Dla bardziej odważnych par, szczególnie tych organizujących uroczystość w stylu rockowym – przejazd motocyklem będzie hitem!

do ślubu na motorze

Często w rodzinie lub wśród znajomych znajduje się pojazd, który z powodzeniem może posłużyć za środek transportu dla pary młodej. Młodzi często zastanawiają się jednak, czy jest to rozwiązanie, które wypada zastosować?

Jeżeli samochód jest zadbany i elegancki, nic nie stoi na przeszkodzie, by go wykorzystać. Wystarczy przyozdobić go wybranymi dekoracjami, zamontować specjalne, okazjonalne tablice rejestracyjne i ruszać w drogę!

Nowożeńcy często obawiają się, że wykorzystanie własnego lub pożyczonego samochodu to „obciach” i narażenie się na negatywną ocenę ze strony gości. Niepotrzebnie – samochód powinien spełniać jedynie warunki bycia zadbanym, czystym, odpowiednio przyozdobionym i można ruszać w drogę! 

A może dorożka?

dorożka do ślubu

Przejazd dorożka to piękne przeżycie Dorożka czy powóz do ślubu zwykle zarezerwowany jest dla ślubów książęcych. Jednak jeśli macie taką fantazję, to warto podjechać pod kościół prawdziwą dorożka z końmi. Wbrew pozorom to wcale nie jest duży wydatek, a często gdy ślub jest w ścisłym centrum starego miasta, gdzie nie można wjeżdżać samochodami, warto zapytać sie dorożkarza o podwózkę na ślub. Oferty najlepiej poszukać tutaj:

https://www.weselezklasa.pl/atrakcje-weselne,42/bryczka-do-slubu,32/warszawa/

jak wybrać auto do ślubu