Zastanawiacie się ile wydać na kamerzystę czy fotografa? Mam nadzieję że ten wpis pozwoli Wam zaplanować budżet na filmowanie ślubu i wesela. Mam przykładowy prosty przejrzysty cennik, od 2700 do 3600 zł. na film + teledysk, bez ukrytych kosztów. Co więcej – dla czytelników Ślubnych Porad rabat od 100 zł. na wszystkie pakiety, a ofertę można pobrać tutaj. Dla czego ten wpis może być dla Was cenną informacją? Bardzo często oglądając strony z portfolio kamerzystów i fotografów, czy ich wpisy na FB, nie znajdujecie w nich cennika. Dopiero trzeba o niego poprosić wysyłając zapytanie ofertowe, a to może potrwać.

Pakiety Filmowe – realizacja równolegle kilkoma kamerami

kamerzysta warszawa ceny
fotograf i kamerzysta ceny pakiet
ile kosztuje fotograf na slub

Dogodna płatność

Trzy proste pakiety, bez ukrytych kosztów. Możliwość negocjacji ceny, dopasowania zakresu filmowania do Waszych potrzeb. Gwarancja ceny. Mała zaliczka 200 zł. Płatność dopiero przy odbiorze filmu dwa lub trzy miesiące po ślubie. Możecie obejrzeć film przed odbiorem, nanieść poprawki lub dodać własną muzykę.

Albumy ślubne z filmem

Każdy film Para Młoda otrzymuje w eleganckim albumie w wybranym przez siebie kolorze. Na pamięci pendrive są dwa filmy: film ze ślubu 15-20 minut, film z wesela 60-90 minut, oraz osobny teledysk skrót 5 minut. Na życzenie trailer 2 minuty, i fabularyzowany teledysk z sesji plenerowej.

ślub i wesele ceny

Ile kosztują dodatki do filmu, dron, drugi kamerzysta, sesja

Film ślubny tym jest ciekawszy, im więcej pokazuje ujęć z różnych perspektyw. Kombinacja kadrów z wielu kamer rozstawionych w sensownych miejscach, czy drugi kamerzysta który delikatnie przemieszcza się z kamerą, nadają filmowi więcej przestrzeni. Film nie ,,dusi,, się długimi statycznymi kadrami a jest przeplatany tzw. przebitkami. Jeśli do tego dojdą ujęcia z drona np. kiedy wychodzicie z kościoła i wita was chmura konfetti, film będzie naprawdę zachwycający. Są to dodatkowe wydatki, ale nie zrujnują Wam ślubnego budżetu. Są inwestycja która zwraca się z nawiązką w postaci pięknego filmu.

filmowanie dronem ślub
dwóch kamerzystów filmowanie wesel

Podziękowania dla rodziców – filmik, sesja do teledysku ślubnego

Film ślubny, to nie tylko materiał nakręcany w dniu ślubu. Dobrym wstępem do filmu, czy ujęciami do ślubnej czołówki, są scenki nakręcone przed ślubem, czy przy okazji sesji poślubnej.

teledysk ze ślubu
filmowe podziękowania dla rodziców

Czy każdy może filmować i fotografować w kościele?

Zdecydowanie nie. W kościele obowiązują ścisłe, można powiedzieć rygorystyczne reguły zachowania się kamerzysty i fotografa. Przede wszystkim obowiązuje absolutna cisza, stosowny do kościoła strój, bezwzględny zakaz wchodzenia na prezbiterium, nie wolno używać fleszy i lamp do kamer, nie wolno w czasie przysięgi zasłaniać Pary Młodej gościom. Do tego dochodzą reguły wiary, czyli klękanie w czasie mszy, oraz przeżegnanie się za każdym razem gdy przechodzi się na wprost ołtarza.

Dla tego przed podjęciem decyzji o wyborze filmowca ślubnego, sprawdźcie czy posiada legitymację poświadczająca specjalny kurs dla kamerzystów. Warto też upewnić się że powyższe zasady kamerzysta będzie przestrzegał, nie przyjdzie np. w trampkach i podartych dżinsach.

Kilka lat temu ukończyłem taki kurs i bardzo mi pomógł w pracy. I nie tylko dla tego że mogę wejść z kamerą do kościoła. Ale lepiej zrozumiałem to z ,,duchowego,, punktu widzenia, jak lepiej pokazać w filmie szczególną atmosferę i powagę Waszego Ślubu.

Co będziecie mogli obejrzeć w swoim filmie ślubnym?

Przykładowy scenariusz filmu ślubnego:

Prezentacja kościoła, ujęcia z drona,
architektura, organy, witraże
Detale dekoracji ślubnej, kwiaty, lampiony, kokardy
Teledysk z przyjazdu Młodej Pary I Gości do
kościoła, przywitanie z gośćmi
Podpisywanie dokumentów
Uroczysta droga Młodych do ołtarza
Prezentacja gości w czasie kazania
Przysięga – całość
Ujęcia z góry z galerii empory
Nagranie chórku, skrzypiec, wokalistki
Skrót z mszy z ładną ilustracją muzyczną
Uroczyste wyjście z kościoła, ujęcia w
zwolnionym tempie na konfetti
Zdjęcie grupowe przed kościołem
Teledysk z życzeniami
Kilka ujęć Pary Młodej wewnątrz auta
ślubnego, odjazd na salę weselną
Teledysk skrót ze ślubu

złote obrączki ślubne warszawa

Przykładowy film ze ślubu

Taki film ślubny, oraz film z wesela i teledysk to koszt 2700 zł. Jak widzicie realizowany z kilku kamer, i znalazła się też chwila aby zrobić kilka ujęć dronem. Ta Para życzenia miała na sali weselnej, dla tego życzenia mieli jako wstęp do filmu weselnego.

Scenariusz filmu weselnego:

suknie ślubne dla puszystych

Prezentacja sali weselnej, architektura, ogród,
dekoracje, winietki, ujęcia chleba z solą
Przyjazd gości,
Ujęcia z przejazdu Pary Młodej z kościoła na salę,
migawki z wnętrza auta kamera akcji
Przywitanie Pary Młodej chlebem I solą,
Pierwszy toast
Pierwszy taniec
Prezentacja gości w teledysku w scenkach
rodzajowych, w tym osób które nie pojawią się w
zabawach tanecznych, oczepinowych, np. osoby
starsze – nie filmuję w czasie posiłków przy stołach
Zabawa taneczna, remix najlepszych tańców
Biesiady
Podziękowania dla Rodziców
Oczepiny, w tym ujęcia w zwolnionym tempie na
rzut welonem, bukietem, muchą
Pierwszy taniec nowej Pary Młodej
Zabawy oczepinowe, remiks najlepszych,
najśmieszniejszych sytuacji
Ostatni taniec Pary Młodej, lub teledysk skrót na
zakończenie

Przykładowy film z wesela

Tutaj fragment filmu z wesela. Cały film weselny trwał 90 minut. Cena pakietu z takim filmem weselnym, ślubnym, teledysk skrót i teledysk z przygotowań to 3200 zł.

Moje Portfolio ślubne – więcej na filmslubny.eu

Zalety mojej oferty:

Przystępna cena

Płatność przy odbiorze filmu 2 – 3 miesiące po ślubie

Jakość, materiały oryginalne nagrywane w 4K

Praca w każdych warunkach oświetleniowych

Stabilne kadry bez poruszeń

Dyskretna i niekrępująca Pary Młodej praca z kamerą

Filmowanie jednoczesne z kilku aparatów przysięgi i pierwszego tańca

Rejestrowanie dźwięku osobnymi urządzeniami i mikrofonami

Zapasowy sprzęt

Materiały oryginalne w cenie na dysk klienta

Możliwość montowania filmu z muzyką wybrana przez Parę Młodą

Duże doświadczenie jako operator kamery, i kamerzysta na ślub i wesele

Czy warto zamawiać kamerzystę?

Jeśli nie masz ważnych wydarzeń zapisanych w formie tekstu, obrazu, filmu, po prostu nie będziesz o nich pamiętał. Dla tego zwykle wszyscy bez wyjątku mają zdjęcia ze swojego ślubu.

Fotografia ślubna jest wyżej ceniona niż film ślubny. Przede wszystkim ze względu na to ze to bardzo stara dziedzina sztuki, mająca około 200 lat, jak też w codziennym życiu przeważa przekaz obrazkowy. Również powszechność tanich dobrych aparatów fotograficznych, ma wielką role w naszym codziennym życiu, na wakacjach, w czasie rodzinnych uroczystości.

Fotografia istnieje od połowy lat 80. XIX wieku i są szanse, że już twoi pradziadkowie zrobili zdjęcia ślubne. Nie jeden raz je oglądaliście. A w domach z tradycją zdjęcie ślubne rodziców czy dziadków wisi w ładnej oprawie w łatwo widocznym miejscu. Czy nie odnieśliście czasem wrażenia, ile byście dali gdyby można było wtedy sfilmować ich ślub?

stare zdjecie slubne
cena fotograf kamerzysta

Kinowa jakość filmów ślubnych

W czasach waszych dziadków i rodziców wideo było filmem 8 mm lub 16 mm i większość z nich nie miała dźwięku, nie wspominając o tym, że posiadanie kamery z ruchomym filmem było wtedy bardzo bardzo drogie.

Przez długie lata filmy ślubne bardzo powoli zyskiwały szacunek i atrakcyjność, jakie mają dzisiaj, ponieważ analogowy sprzęt i niewykwalifikowani użytkownicy kamer wideo VHS wykonali kiepską pracę, która nadała wideo ślubnemu złą sławę w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. W latach dziewięćdziesiątych w końcu narodziło się wideofilmowanie jako profesjonalna branża.

Nowa fala filmowców ślubnych z poważnym technicznym i artystycznym podejściem do wykonywanej pracy stała się normą. Twórcy wideoklipów ślubnych nie widzą w weselu grupki ludzi z tandetnymi uśmiechami machających do kamery, ale jako okazję do nakręcenia filmu fabularnego lub dokumentalnego z zachowaniem najwyższych standardów sztuki filmowej. 

W epoce dużych telewizorów które nie wybaczają najdrobniejszych mankamentów technicznych w filmie, klimat ślubnego filmu mogą łatwo zburzyć poruszone, nieostre, nie przemyślane ujęcie. Dla tego warto dopłacić do kamerzysty który oferuje filmowanie w 4K jednocześnie kilkoma kamerami, posiada zaawansowane gimbale, osobno realizuje dźwięk,

Film – doskonałe uzupełnienie reportażu fotograficznego

Choć współczesne aparaty w rękach zawodowego fotografa potrafią robić kilkanaście zdjęć na sekundę, wiele Par Młodych żałuje że nie ma filmu ze ślubu. Wiele ulotnych chwil fotograf po prostu nie jest w stanie wyłapać, zawsze jest luka pomiędzy jednym zdjęciem a drugim, a albumy ślubne mają ograniczoną ilość zdjęć.

Kiedy masz fotografa i kamerzystę, masz teraz drugą parę oczu. Nie mniej niż milion różnych rzeczy dzieje się naraz w dniu ślubu. Fotograf lub kamerzysta fizycznie nie jest w stanie uchwycić wszystkiego. Posiadanie zarówno fotografa, jak i kamerzysty oznacza, że ​​Twoje szanse na uchwycenie pięknych i znaczących momentów i interakcji gwałtownie rosną.

Dla tego idealnym rozwiązaniem jest film, który dokumentuje to czego zabraknie na fotografiach. Film opowie to co działo się miedzy fotografiami.

Powrót do przeszłości

Czy będąc w kinie, i oglądając ciekawy film, nie przeżyliście czasem wrażenia jakbyście byli w środku akcji? Horyzont po bokach naszego wzroku, ograniczony rozmiarem kinowego ekranu znika, i zastępuje go dookólna filmowa rzeczywistość. To zjawisko występuje tylko przy oglądaniu filmu, i dzięki niemu możecie jeszcze raz przeżyć swój dzień ślubu, tak jakby dział się znowu w rzeczywistości.

Oferta

Lub na stronie https://filmslubny.eu/kamerzysta-warszawa-ceny/

Kontakt

Piotr Diszer, tel. 501307789, email: piotrdiszer@wp.pl biuro Warszawa, al. Stanów Zjednoczonych 53 pok. 22 lub https://filmslubny.eu/kontakt/

Portfolio

Zapraszam na mój kanał w Youtube https://youtube.com/mrescort2010