Wieczór panieński – pomysły

Wypad za miasto

Wieczór panieński, to oczywiście nie dosłownie wieczór, ale nawet dzień lub dwa spędzone w towarzystwie przyjaciółek, koleżanek przyszłej Panny Młodej. Im bardziej szalony pomysł, tym przyjemniejsze wspomnienia z ostatnich chwil swobody panieńskiego stanu.

SPA – Pomysł tradycyjny. Wymaga jednak chyba największych nakładów ze wszystkich propozycji, jak też dobrej organizacji. Jeden dzień w SPA gdzieś dalej to nie jest dobry pomysł. To przecież miejsce na regenerację, odstresowanie, i nie może być krótka przerwą w dalekiej męczącej podróży. Dla tego prawdziwy efekt osiągnięcie wyjeżdżając najdalej godzinę lub dwie drogi na miejsce. Dobrze jest sprawdzić wcześniej profil SPA, aby było dość nowocześnie w młodym towarzystwie, jak też sprawdzić czy panna młoda nie ma zdrowotnych przeciwskazań na jakąś atrakcję.

Jednym z bardziej znanych kompleksów jest https://www.dolinacharlotty.pl/gastronomia/imprezy-okolicznosciowe gdzie znajdziecie oprócz SPA restaurację która specjalizuje się w imprezach okolicznościowych, m.in. wieczoru panieńskiego, bliskość morza i pięknych krajobrazów, przejażdżki konne, zoo https://www.dolinacharlotty.pl/atrakcje .

Wodny Park Rozrywki

Pewną namiastką tańszą od SPA jest wodny park rozrywki. Można się zregenerować w grocie solnej, saunie, czy basenie termalnym. Zwieńczeniem wieczoru panieńskiego może być małe przyjęcie w jednej z restauracji w obiekcie. Można też wynająć bungalow i urządzić imprezę po swojemu. Dzięki temu nie trzeba przyjeżdżać i wyjeżdżać tego samego dnia, bo jest miejsce na nocleg.

Poolside photo created by senivpetro – www.freepik.com

Jedną z propozycji jest https://parkofpoland.com/pl/ leżący w środku Polski niedaleko Warszawy.

AGROTURYSTYKA

Pomysł dający możliwość kontaktu z naturą, np. pobyt w stadninie koni, czy wyjazd na pokaz naturalnych ziół i kosmetyków. Zawsze trzeba pomyśleć o bezpieczeństwie. jeśli pobyt w siodle ma być niespodzianką, trzeba się dyskretnie dowiedzieć, czy Panna Młoda nie boi się konia. Warto aby na zakończenie dna móc usiąść np. przy rozpalonym ognisku czy kominku, z kieliszkiem dobrego wina. Jak zawsze nie zapomnijcie wziąć ze sobą dobrego aparatu, lub zamówcie na kilka godzin fotografa. Portrety z końmi są piękne.

Są w Polsce stadniny koni w których można spędzić weekend w siodle albo kilka dni w towarzystwie koni i przegalopować się po przepięknych miejscach. Stadnina w okolicach Łeby to niezwykłe emocje przejażdżki konnej brzegiem morza http://nowecin.com.pl/pl/

Tutaj jest miejsce na agroturystykę, piękne zaplecze restauracyjne w samej stadninie, oraz urocze tawerny Łeby, dzikie plaże ciągnące się kilometrami. Zamówienie takiej przejażdżki konnej dla grupy zorganizowanej nie jest wcale drogie. Zwykle zamawiając taka atrakcje z noclegiem, czy ogniskiem dostaniecie bardzo dobre niższe ceny. I nie musi być koniecznie pogoda na opalanie, konie nie są wybredne gdy nie ma słonecznej pogody 🙂

SPORT

Spływ kajakowy czy górska wędrówka. Spływy mogą być jednodniowe na krótkich trasach, jak tez mogą potrwać kilka dni. Te dłuższe to większe emocje i poznanie smaku prawdziwej przygody. Mamy w Polsce bardzo zróżnicowane trasy od bardzo spokojnych na Mazurach dla początkujących, do tych wymagających więcej sprawności jak trasy na Roztoczu czy górskie spływy Dunajcem.

spływ kajakowy
wieczór panieński spływ kajakowy

WYPOCZYNEK

– krótkie weekendowe wakacje nad morzem. Tu jednak trudno o spokój wśród tłumów turystów. Jeśli lubicie być wśród ludzi, to miejsce dla was, jeśli chcecie być same w tylko swoim towarzystwie i mieć więcej swobody, wybór odpowiedniego miejsca i terminu nad morzem może być trudne i lepiej szukać poza sezonem.

Rejs statkiem do Szwecji

Wyjątkowa osoba jaką jest przyszła Panna Młoda zasługuje na równie wyjątkowy prezent. Zaskoczcie ją niezapomnianym rejsem do Ystad, małego urokliwego szwedzkiego miasteczka.

Już sam sposób podróżowania jest frapujący. Niecodziennie przecież można rozkoszować się morską bryzą na środku Bałtyku! Czas spędzony na pokładzie nowoczesnego promu z profesjonalną obsługą i wieloma atrakcjami – z miejsca wprowadzi w świetny nastrój.

Co zaskakującego jest w Ystad? Klimat! To miasto jak z pocztówki, które podbija serce malowniczymi budynkami i wąskimi uliczkami. Znajduje się tu kompleks budynków z, najlepiej zachowaną w całej Szwecji, zabudową szachulcową. Średniowieczna Starówka, jest wręcz wymarzonym miejscem na wieczorny spacer. Ystad skrywa też kilka innych sekretów. To rodzinne miasteczko Kurta Wallandera, słynnego komisarza policji z kart książek H. Mankella. Miejsca opisywane w książce istnieją naprawdę. Wystarczy je odnaleźć. Niewiele osób też wie, że w Ystad znajduje się największe w Skandynawii studio filmowe. Właśnie tu kręcono m.in. słynny ”Most nad Sundem” czy szwedzką i brytyjską wersję „Wallandera”

Promem do Szwecji z własnym autem

Szwecja to kraj o bogatej przyrodzie, kulturze, stylu życia i kuchni. Fascynuje zarówno pięknem natury, jak i tętniącymi życiem, kosmopolitycznymi miastami. Ten kraj warto odwiedzić o każdej porze roku.

Promy kursujące bezpośrednio do Szwecji z Niemiec, Danii, Polski i Łotwy to najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie szwedzkich wakacji. Dobrym pomysłem jest zabranie do Szwecji samochodu, ponieważ dzięki temu zwiedzisz nie tylko miasta, ale też ich dziksze i mniej dostępne okolice.  Masz ochotę spędzić noc w lodowym hotelu, na własne oczy zobaczyć zorzę polarną, posmakować pysznych owoców morza w Göteborgu, pośpiewać piosenki Abby w Sztokholmie, wygrzać się w złotej saunie Solar Egg, pojeździć na nartach w Åre, a może poznać cudne krajobrazy Smalandii? Szwecji nigdy nie będziesz mieć dosyć.

Wypad na miasto

KASYNO

Wielkie pieniądze na mały budżet

To bardzo wyszukany prezent, w którym przyszła Panna Młoda zazna niezwykły dreszcz emocji dużych wygranych w towarzystwie wiernych druhen.

Impreza zaczyna się od spotkania z opiekunem przy kasynie, gdzie każda z Was dostanie żetony o wartości 50 lub 100 zł. i dla każdej obecnej uczestniczki wieczoru panieńskiego i powitalne drinki. Gdy już wygracie nieprzyzwoitą sumę pieniędzy lub stracicie wszystko – imprezy jest ciąg dalszy. Z kasyna luksusowy przedłużany Hummer lub Lincoln zabierze Was na przejażdżkę po centrum miasta, lub do klubów tanecznych. W limuzynie oczywiście szampan w cenie i dobra muzyka, jak też sesja fotograficzna do ślubnego portfolio.

Taki wypad jest zarezerwowany dla osób pełnoletnich. Pamiętajcie, ze zawsze można zaaranżować taką imprezę pod własny gust, np. limuzyna przyjeżdża o Was pod dom i po upojnej nocy odwozi was na miejsce pod dom gdzie możecie bez stresu włóczenia się spóźniającymi się nocnymi taksówkami odpocząć.

RESTAURACJA

Słodka tradycja, pełna obsługa smakowitej kolacji i zwinny kelner.

Restauracja na wieczór panieński? Czemu nie. Jak najbardziej dobry i często wybierany pomysł – ale koniecznie pamiętajcie że niezwykłą atmosferę i swobodę może wam zakłócić tłum przypadkowych osób. Dla tego szukajcie i wybierajcie unikalne rezerwacje w wydzielonych zakątkach restauracji, a w plenerze np. altanki z pełna obsługą kelnerską i muzyczną, miejsce które do białego rana będziecie miały do dyspozycji tylko dla siebie. Dzięki temu będzie można zamówić dekoracje, plansze z Waszymi zdjęciami czy kwiaty. I oczywiście zadbajcie o bezproblemowy transport do domu. I nie koniecznie musi to być sobotnia noc kiedy ceny są najwyższe. W dni powszednie rabaty dochodzą do 30 %. Co do innych atrakcji – to już wam nie podpowiadam 🙂

KRĘGLE

Kręgle zwykle są umiejscowione w częściach rozrywkowych galerii lub centrów handlowych. To doskonałe zaplecze aby po ekscytującym pojedynku na kule wypocząć gdzieś na dobrej pizzy czy beczkowym piwie. Pomocne bywają karnety, warto zainteresować się zniżkami na kręgle które możecie dostać z fitness-clubu. To może być dla was nowe doświadczenie, jeśli nie jesteście w stanie miotać kulami, to zapytajcie się o inne formy rozrywki, np. samochody elektryczne, gry, symulatory itp.

Wiele kręgielni ma w ofercie wieczory panieńskie. Można zamówić catering, i pełna obsługę takiej imprezy. Tutaj jednak impreza jest na jeden dosłowny wieczór, nie ma noclegów. przykładowa ofertę znajdziecie tutaj https://www.kregielnia-tb.pl/

Warsztaty florystyczne

Zanim gdziekolwiek zdecydujecie się wybrać, pięknym kojącym stres przeżyciem są warsztaty florystyczne, gdzie same możecie zaprojektować i wykonać własnoręcznie swoje wianki na Wieczór Panieński.

Obcowanie z kwiatami daje dużo spokoju. Pozwala dotknąć ich ulotnego piękna, poczuć zapach prawdziwej łąki. Warto wprowadzić kilka ujęć z takich warsztatów do ślubnego filmu.

Wieczór panieński pod wodą

Skoro śluby mogą odbywać się pod woda, to dla czego nie wieczór panieński? Niekoniecznie nurkowanie to może być Twoja pasja, ale na pewno niezapomniana przygoda. Zaproście Pannę Młodą do przeżycia niezapomnianych wrażeń w najlepszym symulatorze dla nurków!

To jest bardzo piękny pomysł, nawet jeśli wieczór panieński to tylko dwie dziewczyny.


Wewnątrz zawsze doskonała pogoda, o każdej porze roku, przejrzysta i ciepła woda, jak w ciepłych południowych morzach, idealne warunki do przyjemnego nurkowania. To jest niezwykłe i relaksujące doznanie, jak stan nieważkości w kosmosie..

Taniec syren

Niezwykłą atrakcja jest Akademia Syren, jednak jest to nurkowanie swobodne bez butli, wymaga niewielkiego przygotowania, treningu oddechowego.

Do tego głębia, wrak i jaskinie, liny i winda Freediverów. Dla osób początkujących idealne miejsce do spędzenia oryginalnego wieczoru. Kompleksy nurkowe takie jak https://www.deepspot.com/pl/ mają zaplecze restauracyjne i hotelowe, gdzie po udanym nurkowaniu można spędzić wieczór przy panieńskim szampanie.

Pamiętajcie, że standardowa oferta w takich miejscach jak baseny, centra nurkowe to tylko propozycja. Nie przerażajcie się ze gdy zsumujecie koszty ogólnodostępnej oferty, cena was zniechęci. Zwykle na życzenie można tam zorganizować tam imprezę zamknięta taka jak wieczór panieński – tylko dla Was, lub półzamkniętą, w negocjowanej i zdecydowanie lepszej cenie dla zorganizowanej grupy dziewczyn. Dostaniecie w cenie własnego instruktora który przygotuje Was do pięknej przygody jaką jest nurkowanie.

Warto oczywiście uwiecznić to na filmie, wystarczy sportowa kamerka do zdjęć podwodnych, jak Gopro czy Sony Action. Zdjęcia czy filmy można kręcić też przez szyby basenu, lub przez przeszklony tunel pod basenem.

Przy okazji możecie potajemnie zamówić prezent dla Pary Młodej w postaci karnetu dla Pary Młodej.

A jakie Wy macie pomysły?

Dodaj komentarz