Wybranie fryzury na wesele jest dzisiaj bardzo łatwe, i dla panny młodej jak i dla innych uczestniczek imprezy. Instagram, Pinterest, na których panny młode i fryzjerki chwalą się fryzurami to nieoceniony nieprzebrany katalog najlepszych pomysłów na ślubną fryzurę. Kiedyś modne były szalone, nabłyszczane koki czy drobne, anielskie loczki. Teraz fryzury wieczorowe są o wiele bardziej naturalne i zwykle, tak jak makijaż ślubny, są dopełnieniem kreacji, a nie jej konkurentem.

Od kilku sezonów, bardzo popularne są romantyczne fryzury ślubne w stylu boho. W tym roku nie jest inaczej, a tak naprawdę widzimy ich jeszcze więcej niż wcześniej i nic nie zapowiada, żeby ta moda miała się zmienić. Coraz częściej widzimy we włosach kwiatki i korony z żywych roślin w stylu Lany del Rey. Bardzo modne są także fryzury weselne, które wyglądają jak czesane wiatrem, na przykład delikatnie podpięte fale czy luźne koczki.

Jeżeli nie masz ochoty upinać włosów lub do twojej sukni ślubnej bardziej pasują rozpuszczone włosy, możesz postawić na plażowe loki. Dobrym rozwiązaniem dla romantycznej panny młodej, która nie chce tradycyjnego koka, jest spięcie tylko części włosów (jak na zdjęciu trzecim). Jest to także świetna fryzura na wesele, która będzie pasować do mniej formalnych sukienek, ale także bardzo eleganckich, wieczorowych kreacji.

Kolejnym, bardzo widocznym trendem są także wszelkiego rodzaju warkocze, szczególnie te luźne, nieco rozpuszczone, ale spotyka się także warkocze bokserskie, kłosy czy tradycyjne korony. Jeśli masz włosy do ramion lub nawet krótsze, spróbuj zrobić sobie opaskę z pasma zaplecionych przy twarzy włosów lub zrób z jednej strony prostego dobierańca. Jeśli masz dłuższe włosy, warkocz francuski może płynnie przejść w inne upięcie.

W opozycji do bardzo romantycznych, luźnych fryzur ślubnych, są gładko zaczesane włosy. Mogą być zarówno upięte, jak i rozpuszczone, nawet schowane za uszami. Takie koki czy kucyki idealnie pasują do eleganckich sukni o minimalistycznym kroju. Jeżeli nie lubicie przesady, takie wieczorowe upięcie może być idealnym rozwiązaniem.

Piękne upięcia to świetne propozycje nie tylko dla panny młodej. Mogą to być także świetne fryzury na wesele dla gości. Większość z nich to fantastyczne upięcia wieczorowe i wystarczy pozbyć się welonu lub kwiatów. Do wykonania upięć w romantycznym stylu przyda się lakier do włosów, spray z solą morską i dużo, dużo wsuwek.


Najciekawsze upięcia dla włosów długich

Atutem włosów długich naturalnych lub dopiętych jest warkocz lub loki. Dalej mamy dwie możliwości, loki lub warkocze zarzucone do góry, na czubek głowy, lub opadające. Dla opadających możemy wybrać opcję na plecy – symetria, lub na włosy opadające z jednej strony, asymetrycznie, nawet na przód na piersi. Dla Pań Młodych które mają burzę włosów możemy zapleść dwa warkocze, opadające symetrycznie po obu stronach, albo jeden który wraca na głowę do góry a drugi na dół na plecy lub ramię.

Interesujący jest tez akcent grecki, czyli warkocz który imituje winobluszcz, wpełzający fantazyjnie na underground fryzury, często oplatający głowę panny Młodej nad czołem lub z tyłu wokół koku.

Inna wersja to proste formy na czole, a nawet fantazyjna grzywka, i burza loków z tyłu. Jeśli planujemy fryzurę kiedy spuszczamy włosy na plecy warto dobrać do takiego formatu suknię ślubną. Akcentowanie pięknych prostych smukłych pleców suknia odkrytą z tyłu może być zakryte włosami. Ale z umiarem, jeśli mamy pięknie wzorzystą suknię ślubną na plecach, nie zakrywajmy jej całkowicie włosami. Najlepiej jeśli w salonie sukien ślubnych opowiemy modystce o naszej wymarzonej fryzurze.

Zobacz upięcia dla włosów półdługich

Decyzja o fryzurze dla włosów półdługich jest trudniejsza niż przy włosach długich i krótkich. Taka fryzura jest efektem pracy i dobrej wyobraźni fryzjerki, obowiązuje tu poczucie wyobraźni przestrzennej, geometrii prawie tak jak w architekturze. Nie możemy już zarzucać na głowę spektakularnych własnych warkoczy, a zamiast nich mamy krótsze kosmyki które można rozburzyć w postaci gwiazd, fal, czy kwiatów na poszczególnych partiach głowy. Fryzura może mieć dwa akcenty, włosy gładkie na górze i fale loki na dole, lub odwrotnie wodospady prostych włosów z loków na górze. Same zobaczcie:

Upięcia dla włosów krótkich

Włosy krótkie można zrobić na dwa sposoby, proste i falowane. Zawsze w każdej fryzurze trzeba przeznaczyć kępkę mocniejszych włosów na wpięcie welonu. Alternatywą jest ślubna biżuteria na włosy, kiedy welon źle komponuje się z fryzurą. Można zamiast welonu dodać delikatna firankę, z akcentami haftowanych kwiatów i drobinkami pereł. A nic nie tracimy na oczepinach gdyż można rzucać zamiast welonem, bukietem. Zdecydowanie nie polecamy Pannom Młodym ścinania włosów, jeśli podoba im się krótkie upięcie. Ta propozycja jest dla Pań o słabych włosach, dla Pań aktywnych którym dłuższy włos przeszkadza, oraz pań w stylu business women – czyli szybka prosta fryzura do biura na codzień.

Jeśli mamy rzadsze delikatne włosy, polecamy dwa kolory, ciemniejszy przy skórze i jaśniejszy na końcach. Dodaje to optycznie głębi naszej fryzurze, dodaje to włosom objętości, awangardy. Dwa kolory doskonale maskują wszelkie niedoskonałości naszych włosów.

Najprostsza fryzura ślubna dla włosów krótkich. Charakterystyczne jest podniesienie i zagęszczenie stanu włosów z tyłu głowy, oraz bardzo wymowny charakterystyczny haczyk przed uchem. Taka asymetria pięknie wysmukla głowę, akcentuje biżuterię szczególnie na uchu i na szyji. Fryzura jest bardzo powtarzalna, można ją odtworzyć we własnym zakresie w domowych warunkach jeśli np. chcemy mieć sesje ślubną o poranku czy na wakacjach w podróży poślubnej połączonej z sesją fotograficzną, gdzie nie mamy pod ręką fryzjerki.

Dzieci kwiaty

Pamiętacie lata 70 ubiegłego wieku_ A może wasi Rodzice brali ślub w nowoczesnym stylu dzieci kwiatów? Przypomnijmy tamte czasy kiedy akcentem ślubnych inspiracji były piękne kwiaty. Jeśli do tego dodamy przyjazd pary młodej na ślub czy wesele motorami lub volkswagenem garbusem mamy piękną historię m którą można dodatkowo udekorować muzyką The Beatles lub Rolling Stones.

Piękny wianek z polnych polskich kwiatów to wspaniała ludowa tradycja, która połączy Was z nowoczesnością i z latami młodości Waszych rodziców. Jak to wygląda? Zobaczcie !

Taka fryzura nie musi być super perfekcyjna, kilka rozwianych wiatrem nieupiętych kosmyków doda fantazji i spontaniczności i naturalności fryzurze Panny Młodej.

Dobór fryzury do kształtu twarzy

Polecam fajny szablon online, w którym można podejrzeć jak zaprezentować swoją twarz w otoczeniu włosów. Mamy przecież łagodne ryzy twarzy lub ostre, owal lub okrąg, symetria lub asymetria. Zapraszam: