Czy wiecie że astronauta przed lotem w kosmos przechodzi specjalne procedury przygotowawcze? Najtrudniejsza faza lotu to start. Ślub możemy porównać do takiego startu. Wyobraźcie sobie że Panna Młoda bardzo chce siusiu w czasie przysięgi, albo Pan Młody zasypia zmęczony gdy na weselny parkiet wjeżdża tort weselny. Proste czynności naszego organizmu, jego dobowego cyklu trzeba zsynchronizować z dniem ślubu.

Wypoczynek

Dzień ślubu to jakże inny dzień od pozostałych. Najważniejsze jest dostarczenie organizmowi dostatecznej ilości snu, dzięki któremu pozbędziemy się zmęczenia z tygodnia, zregenerujemy siły do podołania trudom i oczywiście przyjemnościom dnia ślubu.

Delegujmy zadania w dniach przed ślubem na innych. Sprzątanie auta, porządki wokół domu, czy remont pokoju gdzie będzie błogosławieństwo, trzeba zrobić odpowiednio wcześniej, i najlepiej poprosić o pomoc najbliższych. Na pewno chętnie pomogą, a taki już mamy charakter że pomagamy żeby mieć swój udział w ważnym wydarzeniu.

Dzięki temu nie będziemy opadać z sił w dzień ślubu np. po malowaniu pokoju Panny Młodej.

Śniadanie

Zawsze, każdego dnia, dla młodych i starszych najważniejszy jest poranny posiłek, śniadanie. Bezwzględnie Młodzi powinni zaplanować odpowiednie menu na śniadanie, lekko strawne, pożywne, dające energię przynajmniej do pierwszego posiłku na weselu.

Kondycja

Panno Młoda. Na co dzień jesteśmy w luźnych lekkich ubraniach, nogi nie są zamęczane butami na obcasach. Jak zniesiesz cięższą, spiętą na ścisło usztywniająca ciało suknię ślubną, ciągnący za włosy długi welon, albo zmęczenie stóp w nie rozchodzonych ślubnych butach?

Dobrze jest się przed ślubem trochę rozruszać, szczególnie gdy mamy siedząca pracę. Spróbujmy trochę sportu. na dwa miesiące przed ślubem piętnaście minut do pół godziny wysiłku. na miesiąc przed przez godzinę, i sprawdźmy czy dajemy radę – tyle mniej więcej jest nam potrzebne energii aby podołać kondycyjnie w dniu ślubu, i wytrzymać przynajmniej do końca pierwszego tańca. Najbezpieczniej jest spróbować nabrać trochę kondycji na siłowni, gdzie jest aerobik dla pań, wystarczy miesiąc przed ślubem, dwa razy w tygodniu. Można też i rower, bieganie, ale tu jest większe ryzyko kontuzji która może być kłopotem w dniu ślubu.

Bardzo dobrym pomysłem, a jednocześnie bardzo przydatnym w dniu ślubu, jest kurs tańca towarzyskiego. Trwa on dwa lub trzy miesiące, raz lub dwa razy w tygodniu po godzinie. Młodzi nabierają odpowiedniej kondycji, mogą dać piękny popis na parkiecie, nawet po męczącym ślubie.

Stres

Spanikowana przyszła teściowa? Świadkowa która nic nie może znaleźć? Goście z daleka zabłądzili i nie wiedzą jak dojechać? Spóźniła się pani od makijażu? NIE !!!

Nic z tych rzeczy nie może się dziać w dniu ślubu. Stres i nerwowa atmosfera zaburzy klimat tego dnia, a nawet wywróci do góry nogami cały grafik.

Plan Dnia Ślubu

Mała tablica z kredkami wywieszona w centrum domu Pani Młodej, z harmonogramem dnia to doskonały pomysł. Pani Młoda nie jest nękana, co i kiedy ma się dziać i może skupić się na sobie. Rodzina, fotograf, kamerzysta, makijażystka, mogą sobie wszystko na tej tablicy sprawdzić, i być w odpowiednim momencie kiedy są potrzebni.

Doskonale sprawdza się podzielenie dnia na kwadranse, i zawsze z pewnym zapasem czasowym. Spróbujcie też tuż przed wyjazdem na ślub zarezerwować sobie przynajmniej 10 minut na odpoczynek i chwilę refleksji.

Dobrze jest na tej tablicy dodać niezbędne telefony do kontaktu: kwiaciarnia, pani makijażystka, świadkowie, zespół, kierowca auta ślubnego, kamerzysta, fotograf, florystka dekorująca kościół i salę, manager sali weselnej.

Fryzjer i makijaż w domu czy w salonie?

Miejsce przygotowań fryzury i makijażu ślubnego ma wielki wpływ na zachowanie spokojnej atmosfery w dniu ślubu. Polecam zaprosić fryzjera i makijażystkę do domu Panny Młodej. Jeżdżenie po nawet małym mieście wymaga ciągłego szykowania się do samochodu, tracimy ceny czas. Najgorzej jest w małych miejscowościach, gdzie trzeba wiele kilometrów dojeżdżać do najbliższego salonu.

Dla tego opcja fryzjera i makijażu z dojazdem do klientki pomimo konieczności dopłaty, jest najlepszym rozwiązaniem w dniu ślubu. Trzeba zapewnić dla przyszłej panny młodej komfort, najlepiej zamykany przestronny pokój tylko do jej dyspozycji. Jakże czasem ważna jest dyskusja nad cieniem do powiek, w której nie można przeszkadzać.

Zobaczcie film jak spokojnie i sprawnie mogą przebiegać takie przygotowania w domu Panny Młodej. Fryzura nie jest zbyt skomplikowana, ale nawet jeśli macie dłuższe włosy wymagające więcej pracy, kręcenie loków, itd. naprawdę przyjemniej ten czas spędzić spokojnie w domu z dobra fryzjerką.