Zabawy weselne

zabawy weselne

Zabawy weselne, konkursy, atrakcje, niespodzianki. Organizujemy je nie tylko w czasie oczepin, ale także z powodzeniem możemy je wpleść w bloki taneczne.

Wybór zabaw jest duży, i naprawdę można zaskoczyć gości czymś oryginalnym, na poziomie, i nie koniecznie połączonym z alkoholowymi karniakami.

Do tego jeśli mamy dobrego obrotnego DJa, wodzireja, czy zespół, który nie przeciąga w nieskończoność zbierania chętnych do zabawy, nie marnuje cennych chwil na sprawy organizacyjne i wyjaśnianie zasad, to zabawy bedzięcie z pewnością mile wspominać, i zintegrują one rodziny Panny Młodej i Pana Młodego.

Zabawy taneczne

Najprostsze zabawy weselne to zabawy taneczne.

Makarena

Lambada

The Kethup Song

Jedzie pociąg z daleka

YMCA

Krasnoludek

Kazaczok

Kankan

Zorba

Ten weselny taniec który tańczycie różni się bardzo od oryginału. Czy wiecie że prawdziwy taniec pochodzący z Grecji jest jednym z najtrudniejszych układów choreograficznych? na naszych polskich weselach tańczymy jedynie jego uproszczona wersje do jednego kroku tanecznego. Tańczą na naszych weselach zwykle mężczyźni , podczas gdy prawdziwy taniec jest tańcem grupowym, i uczestniczy w nim tyle samo kobiet. Jest bardzo subtelny, pełen zwrotów rytmicznych. |Ciekawostka jest że niektóre elementy tańca stanowią oficjalną część państwowych ceremonii powitalnych dla innych głów państwa, jak też zmiany warty greckiego odpowiednika Grobu Nieznanego Żołnierza

Belgijka – niderlandzki taniec integracyjny

Belgijka, właściwa nazwa to Chapelloise – taniec ludowy, popularny szczególnie we Francji, tańczony w parach ustawionych w kole, z wymianą partnerów, zalicza się do grupy tzw. mikserów.

Osoby dobierają się w pary damsko-męskie. Następnie należy utworzyć 2 koła: mniejsze mężczyzn w środku, większe kobiet na zewnątrz.

  1. Pary wykonują 4 kroki w przód, obrót i 4 kroki w tył.
  2. 4 kroki w przód, obrót, 4 kroki w tył.
  3. Doskok do siebie, odskok, zmiana miejsc.
  4. Doskok do siebie, odskok, zmiana miejsc (partner wraca do wewnętrznego koła na swoje pierwotne miejsce, a partnerka wraca do zewnętrznego koła, ale do następnego partnera do tyłu [w polskiej wersji do przodu]).

Polonez

Polonez (fr. polonaisela polonaisewł. la polacca, zwany też tańcem polskim) – polski taniec narodowy, dawniej nazywany tańcem dworskim. Jest to taniec kołowy, korowodowy[1].

Nazwa polonez zapożyczona została z języka francuskiego – polonaise. Taniec utrzymywany jest w metrum trójdzielnym, tempie umiarkowanym i rytmice ósemkowej z dwiema szesnastkami na „i” pierwszej miary; korowód par, poruszających się krokiem dostojnego chodu po liniach krętych i prostych dobieranych przez prowadzącego. Od początku XIX wieku uznawany jest powszechnie za najstarszy taniec narodowy, którego forma kultywowana wśród warstw wyższych stanowiła uszlachetnioną wersję tańców obecnych od wieków w polskim społeczeństwie[1].

Kalambury – jaka to melodia

Kareta

Przepióreczka

kapelusze

Co wiecie o Parze Młodej

Dodaj komentarz